Stankovićev Spartak lako pobedio, Nikolićev CSKA izgubio u derbiju Moskve

Fudbaleri Spartaka iz Moskve ostvarili su laku pobedu u petom kolu Premijer lige Rusije, pa je tim Dejana Stankovića nastavio da beleži dobre rezultate
Stankovićev Spartak lako pobedio, Nikolićev CSKA izgubio u derbiju Moskve© Ria Novosti / Alexey Filippov

Spartak je savladao Voronjež 3:0 i upisao treču pobedu u petom meču u sezoni, a jedan od strelaca bio je i reprezentativac Srbije Srđan Babić.

Nekadašnji štoper Crvene zvezde je mrežu zatresao u 9. minutu posle kornera Ezekijela Barka, a zanimljivo je da je Spartak tada već bio u prednosti, jer je prethodno u 3. minutu strelac bio Manfred Ugalde.

Barko je potom postavio konačnih 3:0 u 60. minutu kada je iskoristio jedanaesterac za svoj tim.

Inače, u nedelju je odigran i veliki derbi Kosvke, u kom je Lokomotiva savladala CSKA, koji sa klupe predvodi Marko Nikolić.

Bivši trener Partizana doživeo je poraz u svom prvom meču protiv Lokomotive, kluba koji je svojevremeno trenirao. CSKA nisu pomogli ni nastupi Saše Zdjelara i Milana Gajića, bivših igrača Partizana, odnosno Crvene zvezde.

Posle pet kola, Zenit je vodeći sa 13 bodova, Stankovićev Spartak je četvrti sa 10 bodova, dok je Nikolićev CSKA na šestom mestu sa sedam bodova.