Siner prvi Italijan u finalu Sinsinatija, za trofej će igrati protiv Tijafoa

Italijanski teniser Janik Siner i Amerikanac Frensis Tijafo plasirali su se u finale Mastersa u Sinsinatiju, nakon što su u polufinalima savladali Nemca Aleksandra Zvereva, odnosno Danca Holgera Runea

Svetski broj 1 postao je prvi Italijan u finalu Sinsinatija nakon više od tri sata borbe protiv Zvereva i pobede rezultatom 7:6 (11:9), 5:7, 7:6 (7:4).

U veoma dinamičnom i zanimljivom duelu, Zverev je napravio brejk više od rivala, ali to mu nije bilo dovoljno da savlada prvoplasiranog na ATP listi.

U prvom setu, teniseri su razmenili po brejk, a u taj-brejku je bilo čak 11:9 za Italijana.

Slična situacija višena je i u drugom setu - ponovo razmena brejkova, ali onda Zverev nije dozvolio odigravanje taj-brejka, oduzeo je servis protivniku u 12. gemu i izjednačio rezultat u setovima.

U trećem delu igre nije bilo brejkova, pa je još jednom taj-brejk odlučivao pobednika - i ovoga puta Siner je bio stabilniji i sa 7:4 došao so plasman u finale.

I Tijafo je protiv Runea slavio u tri seta nakon velike borbe i više od dva sata igre 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Finale je na programu u ponoć po srpskom vremenu u noći između ponedeljka i utorka.