Zvezda poražena u Norveškoj, za Ligu šampiona će morati da se namuči u revanšu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Norveškoj od ekipe Bode Glimta sa 2:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona
Zvezda poražena u Norveškoj, za Ligu šampiona će morati da se namuči u revanšu© FK Crvena zvezda

Nije blistao šampion Srbije na gostovanju u Norveškoj u prvom meču protiv Bodea.

Da li zbog podloge (veštačka trava), da li zbog veoma raspoloženog i taktički disciplinovanog protivnika, crveno-beli su tek na momente igrali fudbal kakav se od njih očekivao.

Od uvodnih minuta meča je Bode imao kontrolu nad tempom utakmice. Norveški tim je imao i znatno veći posed lopte, te kroz kratka i brza dodavanja tražio rupu u Zvezdinoj odbrani.

U prvih 45 minuta nisu pronalazili prostora za ozbiljnije šanse, osim u 38. minutu kada je Sjevold pogodio prečku.

Drugo poluvreme donelo je to da je Bode materijalizovao svoju bolju igru. Ušli su domaći oštrije u nastavku meča i već nakon par minuta napravili dve velike šanse.

Nisu postigli gol prvo Heg, a potom Hauge, ali je to bio nagoveštaj onoga što sledi.

U razmaku od deset minuta, Bode je postigao dva gola.

Igrao se 52. minut kada je nakon kornera i centaršuta sa leve strane, štoper Bjerktuft glavom "zakucao" loptu u mrežu srpskog tima.

Nije stigla da se oporavi od prvog, a Zvezda je već primila drugi gol.

Bilo je to u 62. minutu, kada je Mata imao više prostora na desnoj strani, uspeo da se namesti i potom matira golmana Ilića za velikih 2:0 za norveški tim.

Do kraja meča, Zvezda je pokazala reakciju i uspela da smanji zaostatak pred revanš u Beogradu.

Mimović je postigao pogodak nakon prekida u 78. minutu i smanjio na 2:1.

Ubacio se Zvezdin bek nakon prekida, naleteo na loptu i poslao je u mrežu domaćih.

Uprkos uzbuđenjima na obe strane, rezultat se do kraja meča nije menjao.

Revanš meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, igraće se u Beogradu za sedam dana.

• 20. avg 2024 • 22:52

22:52

Kraj meča, Zvezda je pretrpela poraz u Norveškoj

Završen je meč u Norveškoj.

Bode je slavio sa 2:1, pa će revanš u Beogradu biti prilika da Crvena zvezda izbori plasman u Ligu šampiona.

• 22:33

78' - GOL! Zvezda smanjuje na 2:1, Mimović daje nadu crveno-belima

Srpski tim do gola dolazi nakon prekida. Hvang je oštro ubacio loptu u šesnaesterac rivala, a tamo Mimović natrčava i smešta je u mrežu.

Bode vodi 2:1, ali je momentum sada na strani Crvene zvezde.

• 22:30

72' - Malo je nedostajalo da Zvezda postigne gol

Duarte se otvorio po levoj strani, uspeo da pobegne čuvarima i uputi centaršut, ali Endiaju je malo nedostajalo da dođe do lopte i postigne pogodak.

Ostaje 2:0 za Bode.

• 22:20

62' - GOL! Mata povećava na 2:0, Zvezda u problemu

Novi opasan napad domaćina završio je pogotkom. Ovoga puta lotpa je stigla do Mate na desnoj strani, on se namestio i precizno šutirao, te matirao Ilića za 2:0.

• 22:10

52' - GOL! Bode vodi, Norvežani iskoristili inicijativu

Posle kornera i centaršuta sa leve strane, Bode stiže do gola.

Štoper Bjerktuft se zaleteo i bio najviši u skoku, a glavom je smestio loptu od prečku u mrežu srpskog tima.

• 22:08

50' - Velike prilike domaćina, Zvezda se nekako brani

Dve kolosalne šanse imali su fudbaleri Bodoa, prvo je Heg uspeo da dođe do lopte u petercu Zvezde i šutira, ali je ramenom odbranio golman Ilić.

Minut kasnije, Hauge je bio u prilici, ali je njegov šut bio neprecizan.

• 22:02

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:47

Poluvreme: Bode - Crvena zvezda 0:0

Nije bilo promene rezultata u prvih 45 minuta meča, pa se na poluvreme odlazi sa rezultatom 0:0.

• 21:44

44' - Poništen gol Zvezdi, Endiaj je bio u ofsajdu

Blizu vođstva bili su crveno-beli, nakon dobre akcije i lopte ka Iliću na desnoj strani.

Ilić je veoma slabo šutirao, ali je nekako do lopte došao Endiaj, koji je potom smešta u mrežu.

Zvezdin napadač bio je u ofsajd poziciji, pa je pogodak brzo poništen.

• 21:37

38' - Norvežani umalo do gola, prečka saveznik Zvezde

Imala je Zvezda sreće u 38. minutu, pošto je nakon kratkih dodavanja lopta došla do beka Sjevolda, koji je odlično šutirao i pogodio prečku.