Zvezda poražena u Norveškoj, za Ligu šampiona će morati da se namuči u revanšu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Norveškoj od ekipe Bode Glimta sa 2:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona

Nije blistao šampion Srbije na gostovanju u Norveškoj u prvom meču protiv Bodea.

Da li zbog podloge (veštačka trava), da li zbog veoma raspoloženog i taktički disciplinovanog protivnika, crveno-beli su tek na momente igrali fudbal kakav se od njih očekivao.

Od uvodnih minuta meča je Bode imao kontrolu nad tempom utakmice. Norveški tim je imao i znatno veći posed lopte, te kroz kratka i brza dodavanja tražio rupu u Zvezdinoj odbrani.

U prvih 45 minuta nisu pronalazili prostora za ozbiljnije šanse, osim u 38. minutu kada je Sjevold pogodio prečku.

Drugo poluvreme donelo je to da je Bode materijalizovao svoju bolju igru. Ušli su domaći oštrije u nastavku meča i već nakon par minuta napravili dve velike šanse.

Nisu postigli gol prvo Heg, a potom Hauge, ali je to bio nagoveštaj onoga što sledi.

U razmaku od deset minuta, Bode je postigao dva gola.

Igrao se 52. minut kada je nakon kornera i centaršuta sa leve strane, štoper Bjerktuft glavom "zakucao" loptu u mrežu srpskog tima.

Nije stigla da se oporavi od prvog, a Zvezda je već primila drugi gol.

Bilo je to u 62. minutu, kada je Mata imao više prostora na desnoj strani, uspeo da se namesti i potom matira golmana Ilića za velikih 2:0 za norveški tim.

Do kraja meča, Zvezda je pokazala reakciju i uspela da smanji zaostatak pred revanš u Beogradu.

Mimović je postigao pogodak nakon prekida u 78. minutu i smanjio na 2:1.

Ubacio se Zvezdin bek nakon prekida, naleteo na loptu i poslao je u mrežu domaćih.

Uprkos uzbuđenjima na obe strane, rezultat se do kraja meča nije menjao.

Revanš meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, igraće se u Beogradu za sedam dana.

20. avg 2024 • 22:52

Kraj meča, Zvezda je pretrpela poraz u Norveškoj

Završen je meč u Norveškoj.

Bode je slavio sa 2:1, pa će revanš u Beogradu biti prilika da Crvena zvezda izbori plasman u Ligu šampiona.

78' - GOL! Zvezda smanjuje na 2:1, Mimović daje nadu crveno-belima

Srpski tim do gola dolazi nakon prekida. Hvang je oštro ubacio loptu u šesnaesterac rivala, a tamo Mimović natrčava i smešta je u mrežu.

Bode vodi 2:1, ali je momentum sada na strani Crvene zvezde.

72' - Malo je nedostajalo da Zvezda postigne gol

Duarte se otvorio po levoj strani, uspeo da pobegne čuvarima i uputi centaršut, ali Endiaju je malo nedostajalo da dođe do lopte i postigne pogodak.

Ostaje 2:0 za Bode.

62' - GOL! Mata povećava na 2:0, Zvezda u problemu

Novi opasan napad domaćina završio je pogotkom. Ovoga puta lotpa je stigla do Mate na desnoj strani, on se namestio i precizno šutirao, te matirao Ilića za 2:0.

52' - GOL! Bode vodi, Norvežani iskoristili inicijativu

Posle kornera i centaršuta sa leve strane, Bode stiže do gola.

Štoper Bjerktuft se zaleteo i bio najviši u skoku, a glavom je smestio loptu od prečku u mrežu srpskog tima.

50' - Velike prilike domaćina, Zvezda se nekako brani

Dve kolosalne šanse imali su fudbaleri Bodoa, prvo je Heg uspeo da dođe do lopte u petercu Zvezde i šutira, ali je ramenom odbranio golman Ilić.

Minut kasnije, Hauge je bio u prilici, ali je njegov šut bio neprecizan.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Bode - Crvena zvezda 0:0

Nije bilo promene rezultata u prvih 45 minuta meča, pa se na poluvreme odlazi sa rezultatom 0:0.

44' - Poništen gol Zvezdi, Endiaj je bio u ofsajdu

Blizu vođstva bili su crveno-beli, nakon dobre akcije i lopte ka Iliću na desnoj strani.

Ilić je veoma slabo šutirao, ali je nekako do lopte došao Endiaj, koji je potom smešta u mrežu.

Zvezdin napadač bio je u ofsajd poziciji, pa je pogodak brzo poništen.

38' - Norvežani umalo do gola, prečka saveznik Zvezde

Imala je Zvezda sreće u 38. minutu, pošto je nakon kratkih dodavanja lopta došla do beka Sjevolda, koji je odlično šutirao i pogodio prečku.

Ostaje 0:0.

30' - Zvezda bez šanse

U uvodnih pola sata fudbala, ne uspeva srpski klub da izgradi opasniji napad i tako ugrozi gol rivala. Ni domaćin ne pokazuje previše u dosadašnjem toku, ali je Bode u par navrata uspeo da uđe u šesnaesterac Zvezde i stvori kakvo-takvo uzbuđenje.

9' - Domaćin prvi preti, Ilić siguran

Prvi tečniji i opasniji napad na meču izveli su domaći, koji su izgradili poziciju za šut Metea, koji je sa lakoćom odbranio golman Ilić.

1' - Počeo je meč

Slovački sudija Kružljak označio je početak meča u Norveškoj...

Poznati su sastavi timova:

Norvežani se ne smeju potceniti

Norveški tim je već nekoliko sezona pravi hit, naročito u Evropi, ali je to ekipa bez previše iskustva na vrhunskom nivou i nikada nisu igrali Ligu šampiona.

S druge strane, crveno-beli su poslednjih godina gotovo redovan učesnik u elitnom takmičenju, a iskustvo stečeno igranjem protiv najjačih evropsih timova mogao bi da bude prevaga na strani srpskog šampiona.

Milojević jasan pred gostovanje

"Dugo igraju u istom sistemu, disciplinovani su, šampioni svoje zemlje, sigurno će biti agresivni, ali odgovorićemo našom agresijom. Biće to rovovska bitka u svakom slučaju", rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević na konferenciji za medije.

"Očekujemo brzu utakmicu, veštačka trava, ne znam hoće li biti kiše. Nisu to nama uobičajeni uslovi, igrali smo u Pančevu na veštačkom terenu, ali potpuno su različite. Bode igra hitro, kratkim pasovima i moraćemo što pre da se adaptarimo na teren", istakao je Milojević.

Bodo jedina prepreka ka Ligi šampiona

Srpski klub za razliku od prošle sezone, nije uspeo kao šampion Srbije da prođe u grupnu fazu elitnog takmičenja.

Ipak, za razliku od nekih prethodnih sezona, Zvezda nije igrala kvalifikacije u julu i u ranoj fazi, već će dvomeč sa Bodo Glimtom odlučiti učesnika grupne faze Lige šampiona.