Fudbaleri TSC-a poraženi su u četvrtak uveče od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 3:0 u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope
TSC sa devet igrača dobio tri komada: Lazetićev Makabi ih šalje u Ligu konferencijeGetty © Srdjan Stevanovic / Stringer

Na neutralnom terenu u Mađarskoj ubedljivo je slavio samo nominalni domaćin, predvođen srpskim trenerom Žarkom Lazetićem, nekadašnjim strategom TSC-a.

Makabi je slavio u meču u kom je imao i dva igrača više, pošto su dva igrača TSC-a bila isključena u finišu prvog poluvremena - prvo Mateja Đorđević u 42. minutu, a potom i Mihajlo Banjac u 45+2. minutu, oba puta posle VAR intervencije.

Izraelci su tu prednost lako iskoristili. Strelci za Makabi bili su Dor Turgeman u 27, Dor Perec u 63. i Elad Madmon u 83. minutu.

Revanš se igra 29. avgusta u Bačkoj Topoli, a TSC je obezbedio makar učešće u Ligi konferencije predstojeće jeseni.