Ovaj tim je neuništiv - Leverkuzen do pobede golom u 101. minutu

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena spektakularnom pobedom protiv Borusije u Menhengladbahu rezultatom 3:2, započeli su odbranu titule u Bundesligi
Ovaj tim je neuništiv - Leverkuzen do pobede golom u 101. minutuGetty © Anadolu

Gde su "farmaceuti" stali prošle, tu nastavljaju i ove sezone.

Leverkuzen je ekipa koja je pokazala mnogo toga, a pored istorijske titule u nemačkom prvenstvu, tim Ćabija Alonsa se istakao golovima u finišu susreta.

Tako je bilo i u uvodnom kolu nove sezone Bundeslige, u kojem je Bajer savladao Menhengladbah sa 3:2, golom u 101. minutu susreta.

Šampion je poveo golom Granita Džake u 12. minutu, da bi na 2:0 povisio Florijan Virc u 38. minutu.

Borusija je u nastavku preko Nika Elvedija u 59. i Tima Klajndista u 85. minutu došla do izjednačenja.

Ipak, u 101. minutu nakon intervencije VAR sobe i dosuđenog penala za goste, Virc je prvo promašio, ali nakon "odbitka" pogodio za pobedu.