Srbiji srebro na Evropskom prvenstvu, Austrija slavila u neizvesnom finalu

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 poražena je u finalu Evropskog prvenstva od selekcije Austrije sa 18:17

Srpski basketaši su uspeli da dođu do odličja na Evropskom prvenstvu, ali ono nažalost nije bilo zlatno.

Nakon sjajnih partija u nokaut fazi turnira, usledio je pomalo neočekivani poraz od domaćina turnira u finalu.

Srbija je propustila priliku da osvoji šesto uzastopno zlato na šampionatu Evrope.

Iako su turnir započeli porazom od Španije, srpski basketaši su se uzdigli i do kraja turnira igrali odlično.

U drugom kolu je pala Nemačka (21:10), da bi potom u četvrtfinalu bio savladan olimpijski šampion – selekcija Holandije (21:16).

To je ulilo samopouzdanje Srbiji i uverilo je da je spremna za povratak u basketaški vrh.

U polufinalu su basketaši Srbije pokazali razliku u klasi u odnosu na rivala, te ubedljivo pregazili Švajcarsku sa 21:10.

Finale nije prošlo prema očekivanjima, pa tako nisu uspeli srpski basketaši da nastave dominaciju na "starom kontinentu".

Domaćin turnira je bolje ušao u meč. Uspeli su Austrijanci da čvrstom odbranom spreče poene na startu meča, pa je nakon dva minuta njihova prednost iznosila 4:1.

Kako je vreme prolazilo, tako je Srbija dolazila do prepoznatljivije igre.

Vrlo brzo se prednost domaćina "istopila", a serijom poena Kojića, Srbija je stigla do prednosti 14:12.

Nažalost, usledila je nova napadačka kriza, ovoga puta u samom finišu susreta.

Austrija je iskoristila "prazan hod" srpskih basketaša, uspela da kazni i tehničke greške i na kraju se odbrani i slavi sa 18:17.

Stojačić je imao otvorenu dvojku za pobedu, ali je nije pogodio.

25. avg 2024 • 19:55

Kraj meča: Austrija je šampion Evrope, Srbiji srebro

Austrijanci prave iznenađenje i dolaze do pobede od 18:17 u finalu.

Srbija je osvojila srebro na Evropskom prvenstvu.

16:15 - Austrija vodi, sledi poslednji minut

Branković je dobio tehničku grešku zbog prigovora, pa je Austrija do vođstva stigla zahvaljujući pogođenom slobodnom bacanju. Meč je ušao u poslednji minut...

15:15 - Austrija izjednačuje

Imala je Srbija dva poena prednosti, ali je Austrija uspela da zabeleži nekoliko dobrih defanzivnih poseda, a potom i poena, pa je rezultat nerešen - 15:15.

Kojić pogađa! Srbija vodi 14:12

Nema Austrija rešenje za Kojića, koji je nezaustavljiv trenutno. Pogađa srpski basketaš novu dvojku i tako daje našoj selekciji prvu prednost na meču. Srbija vodi 14:12.

12:12 - Kojić u seriji

Srbija je poenima Kojića i Stojačića stigla do izjednačenja - 12:12.

6:2 - Austrija u prednosti

Domaćin je veoma energično i raspoloženo ušao u finale. Dvojka Kaltenburnera im donosi prednost od 6:2.

Srbija bez poena na startu

Austrija nakon skoro dva minuta košarke vodi 2:0. Srbija ne uspeva da dođe do poena na startu meča.

Počeo je meč

Počelo je finale Evropskog prvenstva.

Susret možete pratiti ovde

Litvanija osvojila bronzu

Litvanci su u meču za treće mesto savladali Švajcarsku sa 21:18.

Domaćin protivnik Srbije u finalu

Reprezentacija Austrije je domaćin turnira i pokušaće da napravi veliko iznenađenje i u finalu.

Srbija u meč za zlato ulazi kao apsolutni favorit.

Put do finala

Srbija je učešće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu započela porazom od Španije, ali su potom redom usledili trijumfi nad Nemačkom, Holandijom i Švajcarskom.

Sa druge strane, Austrija je bila bolja od Azerbejdžana, Španije i Litvanije.

Srbija brani tron

Basketaši Srbije će u finalu protiv Austrije pokušati da odbrane petostruko uzastopno zvanje šampiona Evrope.