"Marakana" progutala Bode, Zvezda je u Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezda plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u revanš meču pobedili norveški Bode sa 2:0

Srbija će i ove godine imati predstavnika u Ligi šampiona, pošto je Crvena zvezda savladala norveški Bode Glimt sa 2:0.

Ušli su crveno-beli u revanš sa golom zaostatka (2:1 u prvom meču), ali je pred punom "Marakanom" viđena potpuno različita utakmica od one u Norveškoj.

Zvezda je zaigrala agresivno, angažovano, napadala i "grizla" protivnika od samog starta.

Ređali su se napadi, ali nije bilo izglednih prilika.

Sve do 23. minuta, kada su crveno-beli dobili savršenu priliku da povede - penal.

Sjivold je nespretno reagovao i oborio Milsona, a Bruno Duarte je sigurno izveo jedanaesterac.

Crveno-beli su potpuno dominirali na terenu, čemu najbolje svedoči podatak da su 13 udaraca imali u prvom delu igre, dok Norvežani nisu niti jednom šutirali ka golu domaćih!

Igrao se 59. minut kada je Zvezda napravila još značajniji korak ka Ligi šampiona.

Hvang je izveo korner, kapiten Uroš Spajić odlično skočio i glavom smestio loptu u mrežu.

Kada su videli da nema više mesta za taktiziranje, gosti su svim silama krenuli u napad.

U završnici meča su imali loptu u nogama i snažno pritiskali, ali je ekipa Vladana Milojevića zatvorila sve puteve do svog gola.

Žreb u Monaku će se održati u četvrtak, a Zvezda će biti u trećem šeširu.

28. avg 2024 • 22:54

Kraj meča!

Zvezda je u Ligi šampiona!

90' Još pet minuta igre

Igraće se još pet minuta u nadoknadi.

90' Dobra prilika za Ilića

Hvang se prošetao kroz kazneni prostor, dodao Luki Iliću, ali je on šutirao pravo u golmana.

85' Bode napada svim silama

Veliki pritisak trpi Zvezda u završnici meča.

70' Bode pritiska

Norvežani sada imaju loptu i kreću ambicioznije u napad.

59' GOL! Zvezda vodi 2:0

Uroš Spajić je odlično reagovao na ubačenu loptu iz kornera, pa glavom smestio loptu u mrežu.

46' Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić".

Poluvreme

Zvezda mnogo bolja u prvom delu igre, ima gol prednosti.

31' Prečka!

Olajinka je šutirao glavom, a Haikin je dodirnuo loptu tek toliko da ona podi prečku!

28' Zvezda traži novi penal!

Olajinka je šutirao, njegov udarac je izblokiran, ali je defanzivac gostiju odigrao ramenom.

26' GOL! Zvezda vodi!

Bruno Duarte je zatresao mrežu sa bele tačke.

23' Penal za Zvezdu!

Milson je oboren u kaznenom prostoru, Zvezda ima savršenu priliku da dođe do prednosti.

13' Odličan pokušaj Hvanga

Hvang je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, potom sjajno šutirao, ali je golman gostiju bio spreman i izbacio loptu u korner.

6' Dobar napad Zvezde

Mirko Ivanić je šutirao pokraj stative.

Dobar napad crveno-belih, koji je mogao da se završi i pre udarca Ivanića.

1' Počeo je meč

Prvi napad imaju gostujući igrači.

Pune se tribine

Bode će igrati pred punom "Marakanom".

Zvezda - Bode, sastavi timova:

Milojević: Neka bude po Božijoj volji

"Očekuje nas drugo poluvreme, utakmica velikog značaja, posebno jer je ulog plasman u Ligu šampiona. U Norveškoj je završeno samo prvih 90 minuta, mislim da smo se od tada oporavili. Neko će reći da je ovo najbitnija utakmica za Zvezdu. Mi smo skloni da pričamo kako je sve bitka za život i smrt. Tražim od igrača samo da budu koncentrisani, da uživaju uz naše navijače. Neka bude po Božijoj volji", naglasio je Milojević.", rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević na konferenciji za medije.