Đere mučio Novaka, pa predao meč - najboljeg u istoriji sada čeka Australijanac ruskog porekla

Novak Đoković se plasirao u treće kolo Ju-Es opena, pošto mu je sunarodnik Laslo Đere predao meč u trećem setu

Izuzetno težak meč odigrali su Đoković i Đere u drugom kolu poslednjeg grend slema u sezoni, a na kraju je presudila povreda koju vuče Laslo i zbog koje je morao da preda meč.

Imao je olimpijski šampion vođstvo od 2:0 u setovima, ali se Đere potrudio da do njega Novak dođe na teži način.

U vrlo izjednačenom prvom setu, oba tenisera propuštala su brejk prilike, da bi u desetom gemu Novak oduzeo servis protivniku za vođstvo - 6:4.

Đere je prvi došao do brejka u drugom delu igre, pa onda propustio još dve brejk prilike za vođstvo od 5:2, što bi gotovo sigurno donelo set, a onda je stao.

Povreda je bila jača od kvalitetnog tenisa - Novak je vezao četiri gema za vođstvo od 2:0 u setovima (6:4), a posle osvojena dva gema na startu trećeg dela igre, Đere je odlučio da preda meč.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv Australijanca ruskog porekla Alekseja Popirina.