Pohod na olimpijsko zlato je ostavio traga - Đoković eliminisan sa Ju-Es opena

Aleksej Popirin napravio veliko iznenađenje i savladao Novaka Đokovića u trećem kolu Ju-Es opena sa 3:1 (6:4, 6:4, 2:6, 6:4)
Pohod na olimpijsko zlato je ostavio traga - Đoković eliminisan sa Ju-Es openaGetty © Sarah Stier

Novak Đoković neće braniti titulu u Njujorku, pošto mu je na put stao Australijanac Aleksej Popirin.

Popirin, 28. teniser na ATP listi, četvrti put je izašao na crtu najboljem teniseru sveta, u meču u kojem su svi očekivali i četvrti poraz Australijanca.

Međutim, posle tri sata i 20 minuta igre, Popirin je došao do najveće pobede u karijeri - nad najboljim teniserom svih vremena.

Meč je mogao da ode i na drugu stranu, pogotovo u prvom setu.

Đoković je poveo sa 3:2, a onda imao pet brejk lopti, ali se Popirin vraćao iznova i iznova, pa je uspeo da izjednači.

A onda, kod rezultata 4:4, Popirin je napravio brejk bez izgubljenog poena, a zatim - ponovo bez izgubljenog poena - servirao sigurno za prvi set.

U drugom setu nije bilo mnogo drame - Popirin je napravio jedan brejk - za 3:2 - a onda ga sačuvao do kraja ovog dela igre.

Đoković se razbudio u trećem setu.

Poveo je sa 3:0. Popirin je, ipak, uspeo da vrati brejk, ali je Novak napravio još dva i lagano dobio set sa 6:2.

I kada su svi pomislili da se Novak potpuno vratio, Popirin se pobrinuo za "svojih pet minuta".

Napravio je, posle velike borbe, dva brejka i poveo sa 5:2.

Jeste Novak uspeo da vrati jedan brejk, ali nije mogao drugi, pa je Popirin došao do najvećeg trijumfa u karijeri.

Novak se oprostio od Ju-Es opena, čime je završio sezonu bez ijednog grend slem trofeja, prvi put od 2017. godine.

Takođe, ovo je najlošiji Novakov rezultat u Njujorku još od 2006. godine, kada ga je u trećem kolu, eliminisao Lejton Hjuit.

Ipak, mora se uzeti u obzir i činjenica da je Novak ove godine sve podredio osvajanju olimpijskog zlata, pa je razumljiva i donekle očekivana lošija igra nakon Pariza.