Brajton kaznio glupost Deklana Rajsa, Arsenalu samo bod protiv "galebova"

Fudbaleri Arsenala i Brajtona igrali su 1:1 u prvoj utakmici trećeg kola Premijer lige
Brajton kaznio glupost Deklana Rajsa, Arsenalu samo bod protiv "galebova"Getty © Nick Potts/PA Images

Arsenal i Brajton su u utakmicu na "Emirejtsu" ušli sa po dve pobede, pa je duel okarakterisan kao mali derbi trećeg kola, a na kraju nije bilo pobednika - 1:1.

Ekipa Mikela Artete bila je bolji rival u prvih 45 minuta, a do gola je došla preko Kaja Haverca, koji je iskorisatio pravovremeno dodavanje Sake i lobovao istrčalog Ferburgena.

Počstkom drugog poluvremena desio se incident koji je oblikovao nastavak meča - Deklan Rajs je na vrlo neinteligentan način zaradio drugi žuti karton, automatski i isključenje, pa se slika na terenu promenila.

Brajton je napadao svim silama ka golu Davida Raje, a do pogotka je stigao u 58. minutu preko Žoaa Pedra.

Iako su "galebovi" napadali do kraja meča, imali loptu u posedu i kružili oko kaznenog prostora protivnika, najbolje prilike za gol propustili su domaći.

Prvo je Haverc mogao da se proslavi, a zatim je i Saka šutirao iz teške pozicije, pa do kraja meča nije bilo pogodaka.

Tek je počelo treće kolo Premijer lige, a samo su Mančester siti i Liverpul ekipe koje imaju sve pobede od početka takmičenja.