Dimitrov u četvrtfinalu Ju-Es opena, Rubljovu izmakao preokret

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u četvrtfinale Ju-Es opena, pošto je u osmini finala pobedio Rusa Andreja Rubljova rezultatom 3:2, po setovima 6:3, 7:6 (7:3), 1:6, 3:6, 6:3
Dimitrov u četvrtfinalu Ju-Es opena, Rubljovu izmakao preokretGetty © Matthew Stockman

Spektakularan meč su odigrali Dimitrov i Rubljov, na kraju kojeg je bugarski teniser izborio plasman u četvrtfinale Ju-Es opena.

Deveti teniser sveta je do pobede nad šestim igračem na ATP listi stigao za tri sata i 40 minuta igre.

Dimitrov je prvi set dobio sa 6:3, da bi drugi osvojio u taj-brejku.

Ruski teniser se razbudio i onda munjevito odgovorio - dobio je set sa 6:1, a zatim došao i do izjednačenja.

Ipak, u odlučujućem setu je Dimitrov napravio brejk za 3:1, a onda rutinski priveo meč kraju.

Dimitrov će u četvrtfinalu igrati protiv domaćeg igrača Frensisa Tijafoa, koji je eliminisao Alekseja Popirina.

U četvrtfinalu će igrati i Tejlor Fric, pošto je pobedio Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:3, 6:2.

Fric će u četvrtfinalu imati mnogo teži posao, pošto ga očekuje susret sa Aleksanderom Zverevom, koji je posle preokreta izbacio Brendana Nakašimu.