Fudbalske reprezentacije Srbije i Španije odigrale su nerešeno 0:0 u meču prvog kola Lige nacija
"Orlići" izdržali nalete evropskog šampiona, Srbija i Španija podelile bodove u BeograduGetty © Srdjan Stevanovic

Podmlađena reprezentacija Srbije započela je novi ciklus utakmicom prvog kola u Ligi nacija, a prvi test bio je i najteži – duel sa šampionom Evrope.

Dragan Stojković Piksi se namučio sa sastavom, zbog brojnih otkaza fudbalera, ali momci koji su dobili priliku pokazali su da se na njih mora računati ozbiljno u budućnosti.

Nikola Milenković je predvodio "orlove" kao kapiten, a od starta je igrao debitant – Kosta Nedeljković.

Poseta na "Marakani" je jasno pokazala da publika nije zadovoljna igrama nacionalnog tima, a to su potvrdili i zvižduci za selektora pred početak meča.

Međutim, posle 45 minuta igre sa šampionom Evrope, situacija se promenila – kako na terenu, tako i na tribinama.

Imali su Španci loptu u nogama, imali inicijativu, ali su „orlovi“ bili opasniji.

U nekoliko navrata je kontranapad bio izuzetno dobar, ali do završnice u kojoj se "orlovi" nisu snalazili.

Najbliži golu bio je Luka Jović.

Igrao se 33. minut kada je Andrija Živković, fantastičnim dodavanjem izbacio celu odbranu Španije, spojio sa golom napadača Milana.

Ipak, Jović je sa nekih 6-7 metara šutirao pored gola!

Publika je aplauzima pozdravila borbene reprezentativce na poluvremenu, a intenzitet nije padao ni u nastavku.

Borili su se pošteno i jedni i drugi, bilo je oštrih startova, pa i žutih kartona.

Debitovao je i Jan-Karlo Simić, a priliku su dobili i Kristijan Belić, Petar Ratkov i Stefan Mitrović.

Španija je pritiskala u završnici i pretila preko Lamina Jamala, ali je Predrag Rajković sačuvao mrežu.

Naredni meč Srbija igra protiv Danske, koja je pobedila Švajcarsku sa 2:0.

Srbija: Rajković, Eraković, Milenković, Pavlović, Nedeljković, Ilić (Mitrović), Lukić, Birmančević, Samardžić (Grujić), Živković (Belić), Jović (Ratkov).

Španija: Raja, Karvahal, Le Normand, Laport, Kukurelja (Grimaldo), Zubimendi, Ruiz (Pedri), Olmo (Hoselu), Jamal, Vilijams (Tores), Perez (Ojarzabal).

• 5. sep 2024 • 22:37

22:37

Kraj meča

Srbija - Španija 0:0.

• 22:37

90' Još tri minuta igre

Igraće se još tri minuta.

• 22:21

75' Još jedna velika šansa za Jamala

Šutirao je sada preciznije, ali je Rajković još jednom dobro reagovao i sačuvao mrežu.

• 22:15

70' Španci najbliži golu do sada

Grimaldo je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, Rajković je uspeo da odbrani.

U nastavku napada, Jamal je šutirao tik uz stativu.

• 22:07

63' Španci sada prete iz kornera

Le Normand je najviši u skoku, ali njegov udarac glavom je završio daleko iznad gola.

• 22:03

59' Fantastičan kontranapad "orlova"

Sjajno su kombinovali srpski reprezentativci, sve do gola Španije gde je Kosta Nedeljković iz nezgodne situacije loše šutirao.

• 21:54

49' Ilić pokušava iz slobodnjaka

Ivan Ilić je lepo šutirao iz slobodnog udarca, ali pokraj gola.

• 21:50

46' Nastavljen je meč

Prva izmena u timu Srbije, Eraković je napustio teren, umesto njega debituje Jan-Karlo Simić.

• 21:33

45' Poluvreme

Posle 45 minuta igre nema promene rezultata.

• 21:23

37' Sada prete Španci

Ruiz je šutirao sa ivice šesnaesterca, tik pored stative.