Fudbaleri San Marina ispisali istoriju - prva pobeda posle 20 godina posta

Fudbaleri San Marina savladali su selekciju Lihtenštajna 1:0 i tako upisali prvi trijumf u takmičarskim utakmicama u istoriji i prvu pobedu još od 2004. godine, kada su u prijateljskom meču slavili protiv istog protivnika
Fudbaleri San Marina ispisali istoriju - prva pobeda posle 20 godina postaGetty © Giuseppe Maffia/DeFodi Images

Fudbalska noć u San Marinu zaista je bila za pamćenje - ekipa selektora Roberta Ćevolija ostvarila je prvi trijumf u jednoj takmičarskoj utakmici u svojoj istoriji.

Najslabije plasirana selekcija na FIFA rang-listi (210. pozicija) istovremeno je došla do prve pobede posle 20 godina, pošto je u aprilu 2004. godine istog rivala savladala u prijateljskom meču.

Tri boda San Marino u okviru D Lige nacija doneo je mladi 19-godišnji Niko Sensoli u 53. minutu utakmice.

Selekcija San Marina tako je prekinula neverovatni niz od 140 utakmica bez pobede, što je negativan rekord bez presedana u istoriji fudbala.

Gosti iz Lihtenštajna za 90 minuta utakmice nisu uputili nijedan šut u okvir gola domaće ekipe, a pošto je sudija poslednji put dunuo u pištaljku - usledilo je veliko slavlje fudbalera i stručnog štaba San Marina, ali i malobrojnih gledalaca na stadionu.