Englezi počeli eru bez Gareta Sautgejta na klupi - trijumf "albiona" u Dablinu

Fudbaleri Engleske savladali su kao gosti Republiku Irsku rezultatom 2:0 u meču prvog kola grupe B2 Lige nacija, na debiju Lija Karslija na klupi vicešampiona Evrope
Englezi počeli eru bez Gareta Sautgejta na klupi - trijumf "albiona" u DablinuGetty © Tanjug/AP Photo/Peter Morrison

Engleska je odigrala prvi meč otkako je klupu napustio Garet Sautgejt, a privremeni selektor Li Karsli debitovao je pobedom i to na teškom gostovanju u Dablinu.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu - Deklan Rajs je doveo "gordi Albion" u 11. minutu.

Fudbaler Arsenala nije želeo da slavi gol jer je u mlađim kategorijama igrao za sve selekcije Republike Irske.

Strelac prvog gola bio je zatim asistent Džeku Grilišu u 26. minutu za 2:0. Fudbaler Mančester sitija je takođe igrao za mlađe selekcije Irske, ali je za razliku od Rajsa proslavio gol.

U drugom meču grupe večeras igraju Grčka i Finska.

U drugom kolu Irska će ugostiti Grčku, a Engleska Finsku.

U grupi B1 Gruzija je kod kuće deklasirala Češku rezultatom 4:1.

Kviča Kvaratshelija je načeo Čehe iz penala u 33. minutu, a u 53. minutu je bio asistent Giorgiju Čekvetadzeu.

George Mikautadze je u 63. minutu dao treći gol za Gruzine, a četvrti je dao Giorgi Kočorašvili u 66.

Rezervista Lukas Kalvah je dao utešni gol za "knedličke" u 80. minutu.

U drugom meču iste grupe kasnije večeras u Pragu igraju Ukrajina i Albanija.