Džeko i u 39. godini trese mreže, ali su Holanđani prejaki za "zmajeve"

Fudbaleri Holandije savladali su selekciju Bosne i Hercegovine 5:2, dok je Nemačka deklasirala Mađarsku 5:0, u utakmicama prvog kola A Lige nacija
Džeko i u 39. godini trese mreže, ali su Holanđani prejaki za "zmajeve"Getty © Mario Hommes/DeFodi Images

Pokušali su "zmajevi" u Ajndhovenu da pruže jak otpor Holanđanima, u tome donekle i uspeli, ali su na kraju ipak pretrpeli poraz 4:2.

"Lale" su bile bolji rival, a kolika je bila razlika u kvalitetu dva tima dovoljno govori odnos u broju pokušaja ka golu protivnika - 28:4.

Ipak, ekipa Sergeja Barbareza uspela je da postigne dva gola - Demirović u prvom i Džeko u drugom poluvremenu, a "dijamant" se upisao u listu strelaca u 39. godini.

Golove za Holandiju postigli su Zirkze i Reijnders u prvom, kao i Gakpo, Veghorst i Simons u drugom poluvremenu utakkmice na "Filips areni".

U drugoj utakmici odigranoj u istom terminu, Nemačka je u Diseldorfu pregazila Mađarsku 5:0.

Čak pet različitih igrača upisalo se u listu strelaca u ekipi "pancera", a sve je počelo pogotkom Filkruga u 27. minutu.

U nastavku, mrežu Gulašija redom su tresli Musijala, Virc i Pavlović, da bi konačan rezultat postavio Haverc sa bele tačke.