Međedović ostao bez titule - Pazarac izgubio od Sarajlije u Istanbulu

Srpski teniser Hamad Međedović poražen je u finalu čelendžera u Istanbulu
Međedović ostao bez titule - Pazarac izgubio od Sarajlije u IstanbuluGetty © Adam Pretty / Staff

Bolji od petog nosioca bio je prvi favorit turnira, Damir Džumhur iz Bosne i Hercegovine u dva seta. Posle sat i po vremena igre, Džumhur je trijumfovao sa 6:4, 6:2.

Daleko iskusniji Džumhur je za razliku od protivnika iskoristio svoje brejk šanse i daleko boljim procentima servisa odneo laku pobedu.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni na servisu do 4:4, a onda je Džumhur napravio brejk. Međedović je u narednom gemu imao dve šanse da oduzme servis rivalu i izjednači na 5:5, ali ih nije iskoristio, pa je Džumhuru pripao prvi deo igre.

Pazarac je odmah na startu drugog seta izgubio servis, da bi brejkom u četvrtom gemu stigao do 2:2. Ipak, Sarajlija Džumhur je uspeo da osvoji naredna četiri gema i tako dođe do titule u Turskoj.

Turnir u Istanbulu na tvrdoj podlozi iz kategorije čelendžera 75 igrao se za nagradni fond od 82.000 američkih dolara. Međedović je upisao 44 ATP bodova, uz ček na 6.575 američkih dolara.

Dejvis kup reprezentativac Srbije trebalo bi da napreduje za jedno mesto na ATP listi i bude 136. igrač sveta.