Modrić i Ronaldo kao vino - doneli pobede svojim reprezentacijama u Ligi nacija

Fudbaleri Hrvatske savladali su Poljsku rezultatom 1:0, a Portugalija je posle preokreta savladala Škotsku 2:1, u mečevim drugog kola grupe A1 Lige nacija
Modrić i Ronaldo kao vino - doneli pobede svojim reprezentacijama u Ligi nacijaGetty © Borna Jaksic/Pixsell/MB Media

Posle poraza u Lisabonu, Hrvatska je došla i do prve pobede u takmičenju i to minimalnim rezultatom protiv Poljske.

Pobedonosni gol za "kockaste" dao je kapiten Luka Modrić iz slobodnog udarca u 52. minutu.

Poljska je mogla do izjednačenja u 70. minutu, ali je kapiten Robert Levandovski pogodio stativu.

Škotska je u Lisabonu povela golom Skota Mektominija u sedmom minutu, ali su stvari došle na mesto kad je u igru u drugom poluvremenu ušao Kristijano Ronaldo.

Prvo je u 54. minutu Rafael Leao namestio gol Brunu Fernandešu, a zatim je u 88. minutu nekada najbolji fudbaler planete doneo pobedu Portugalu posle asistencije Nuna Mendeša.

Posle dva odigrana kola u grupi A1 Portugal ima šest bodova, Poljska i Hrvatska po tri, a Škotska je bez boda.

U narednom kolu, 12. oktobra, Hrvatska dočekuje Škotsku, a Poljska Portugal.