Liga nacija: Francuzi se popravili protiv Belgije, Šeško i Arktukoglu upisali po het-trik

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je selekciju Belgije rezultatom 2:0 (1:0), u meču drugog kola A2 grupe Lige nacija, dok su Benjamin Šeško i Kerem Akturkoglu upisali po het-trik u trijumfima svojih selekcija u B Ligi nacija

Posle šokantnog poraza od Italije pred svojim navijačima na startu takmičenja, Francuzi su protiv Belgije izgledali kao oni pravi i bez primljenog gola došli doprva tri boda u A2 Ligi nacija.

Golove za "trikolore" su postigli Randal Kolo Muani u 29. i Usman Dembele u 57. minutu.

U drugoj utakmice iste grupe, fudbaleri Italije pobedili su Izrael rezultatom 2:1.

Italija je povela u 38. minutu golom Davidea Fratezija, a prednost je duplirao Mojze Kin u 62.

Strelac jedinog pogotka za Izrael bio je Muhamed Abu Fani u 90. minutu.

Posle dva kola na tabeli A2 Lige nacija, prva je reprezentacija Italije sa šest bodova, Francuska i Belgija imaju po tri boda, dok je Izrael bez bodova.

Zanimljivo je bilo i u B Ligi nacija, gde je Crna Gora na svom terenu poražena od Velsa 2:1, dok je Norveška istim rezultatom savladala Austriju - pobedonosni gol postigao je Erling Holand.

Slovenija je nastavila sa odličnim partijama kao tokom Evropskog prvenstva - "zmajčeki" su savladali Kazahstan 3:0 zahvaljujući het-triku Benjamina Šeška, dok je isto učinio Kerem Arkturkoglu u pobedi Turske nad Islandom 3:1.

U meču C Lige nacija Rumunija je pobedila Litvaniju 3:1.