Sjajan meč u Moskvi, CSKA bolji od Zvezde u prijateljskom duelu

Košarkaši CSKA pobedili su Crvenu zvezdu u Moskvi, rezultatom 94:92
Sjajan meč u Moskvi, CSKA bolji od Zvezde u prijateljskom duelu© РИА Новости/Алексей Филиппов

Beogradski crveno-beli su poraženi na startu VTB Kupa u Moskvi, ali su odigrali uzbudljiv i odličan meč.

Nije dobro počelo po goste, koji su se mučili u napadu, zbog čega je domaćin posle prve četvrtine imao dvocifrenu prednost - 23:11.

Razbudili su se crveno-beli u nastavku, pa su postepeno smanjivali prednost rivala.

Dramatično je bilo u poslednjoj deonici, kada se Zvezda potpuno vratila u meč.

Poenima Ajzee Kenana, Zvezda je prvi put povela na meču (77:76).

Međutim, domaćin se odmah vratio, ponovo došao do prednosti koju nije ispustio do kraja meča.

Melo Trimb je predvodio Moskovljane sa 21 poenom, a blistao je srpski reprezentativac Aleksa Avramović, koji je ubacio 16.

Uroš Plavšić i Ajzea Kenan su postigli po 21 za Zvezdu, a dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 12.

Crveno-beli naredni meč u Moskvi igraju u petak od 16.00, a protivnik je Lokomotiva Kuban.