Zvezda probila kruševački bunker, "delije" se oprostile od Bore Đorđevića

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka 2:0 u utakmici 8. kola Superlige Srbije

Crveno-beli su napravili dobru uvertiru pred prvi meč u Ligi šampiona koji igraju naredne sedmice protiv Benfike, ali i pred "večiti" derbi koji je na programu u narednom kolu.

Napredak je došao u Beograd sa jasnom namerom da odbrani svoj gol, ali su prvi pogodak primili u 29. minutu, kada je Duarte bio precizan izvođač najstrože kazne.

Pitanje pobednika rešio je u 47. minutu Mirko Ivanić, koji je na ovom meču nosio kapitensku traku.

Za srpskog šampiona debitovali su Rade Krunić i Silas, zaigrao je i Nemanja Radonjić, a posle duže pauze na gol se vratio Omri Glazer.

Napredak je u 85. minutu ostao sa igračem manje na terenu posle isključenja Ignjatovića.

Navijači su obeležili 61. rođendan "Marakane", a pre meča odata je i počast preminulom muzičaru Bori Đorđeviću.

Čovek koji je kao frontmen grupe "Riblja čorba" ostavio neizbrisiv trag u muzici, kao veliki navijač Zvezde snimio je i nekoliko pesama o ljubavi prema klubu.

Uoči utakmice sa razglasa su puštane Borine pesme, a na severnoj tribini uz njegovu fotografiju poruka: "Budi anđeo osvete", stih iz čuvene pesme "Pogledaj dom svoj anđele".

Zvezda vodi na tabeli Superlige sa 19 bodova, dok je Napredak na 11. poziciji sa osam bodova.

U ostalim mečevima odigranim u subotu, Vojvodina je na renoviranom "Karađorđu" savladala Železničar iz Pančeva 2:0, dok Mladost bila bolja od Radničkog iz Kragujevca 2:1.