Liga šampiona ne prašta greške, Benfika pobedila Zvezdu u Beogradu

Fudbaleri Benfike savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu, rezultatom 2:1 u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona

Beogradski crveno-beli su verovali da mogu da odigraju dobar meč sa velikanom iz Portugalije. Pune tribine stadiona "Rajko Mitić" govorile su da su i navijači optimistični.

I nisu bili daleko – ni igrači ni navijači. Zvezda je odigrala sasvim pristojan i korektan meč, ali su greške crveno-belih skupo plaćene. Liga šampiona i ekipa kakva je Benfika, jednostavno, ne praštaju ni najmanju grešku.

Krenuli su crveno-beli da uspostavljaju kontrolu i igraju sve hrabrije, ali je Benfika prvu grešku kaznila i došla do ranog vođstva.

Rade Krunić je bio neodlučan u odbrani, posle ubacivanja Benfike sa strane, Kerem Akturkoglu je došao do lopte i smestio je u gol.

Nije ovaj gol previše poremetio igru Crvene zvezde, ali jeste povreda Ognjena Mimovića.

Primoran je bio Vlada Milojević da napravi izmenu i pretumba igrače na terenu, a čim je Zvezda nastavila da igra svoju igru, usledila je nova greška i nova kazna.

Izgubili su crveno-beli olako loptu, Olajinka je napravio faul, a Benfika je dobila priliku da ugrozi gol iz slobodnog udarca.

Orkan Kokču je fantastično šutirao i postigao prelep gol za 2:0 u 29. minutu utakmice.

Pokušavao je domaćin na sve načine da se vrati u meč i barem smanji zaostatak do odlaska na odmor.

Mirko Ivanić je bio najbliži cilju, kada je sa distance opasno šutirao u 40. minutu.

Kako su istrčali na teren u drugom delu igre, fudbaleri Zvezde su pojačavali pritisak i igrali sa više rizika.

Bila je Zvezda ofanzivna, ali nije uspevala da ugrozi gol protivnika ozbiljnije.

Sve do 86. minuta, kada je napravila prvu pravu i ogromnu priliku.

A iskoristio je Milson, posle divnog dodavanja Šerifa Ndiajea.

Tribine su se probudile, verujući da crveno-beli mogu do još jednog gola i boda, ali je Benfika zatvorila sve prilaze golu do kraja.

Fudbaleri Crvene zvezde će u drugom kolu Lige šampiona 1. oktobra gostovati milanskom Interu, dok će Benfika dan kasnije na svom terenu dočekati madridski Atletiko.

19. sep 2024 • 20:40

Kraj meča

Zvezda - Benfika 1:2.

90+1' Stativa!

Zeki Amduni je šutirao - pogodio je stativu.

90' Četiri minuta nadoknade

Četiri minuta nade za Crvenu zvezdu.

86' GOL! Milson je smanjio!

Zagrmelo je sa tribina, Zvezda je došla do gola.

Šerif Ndiaje je sjajno proigrao Milsona, a ovaj rutinski smestio loptu u mrežu.

83' Opasan pokušaj Di Marije

Argentinac je snažno šutirao, tik iznad prečke.

76' Pao je tempo

Nema previše uzbuđenja u ovom delu igre.

71' Dvostruka izmena u Zvezdi

Ndiaje i Milson su na terenu umesto Duartea i Olajinke.

65' Umalo da smanji Zvezda

Posle kornera, lopta je pogodila Aursnesa i završila pored gola.

Malo je falilo da se promeni rezultat.

61' Dobar napad Benfike

Kokču je bio u dobroj situaciji, ali je loše šutirao slabijom - levom nogom.

49' Napada Zvezda, navijači sve glasniji

Pokušavaju crveno-beli da se što pre vrate u meč.

46' Nastavljen je meč

Zvezda kreće sa centra.

Poluvreme

Benfika ima dva gola prednosti posle prvog dela igre.

45' Još tri minuta igre

Oliver je pokazao da će se igrati još tri minuta.

40' Odličan pokušaj Mirka Ivanića

Šutirao je sa distance Mirko Ivanić, lopta je proletela pokraj stative.

37' Prinudna izmena i kod gostiju

Kabore je ušao umesto Baha, koji ne može da nastavi meč.

29' GOL! Kokču postiže prelep gol

Kokču je odlično šutirao iz slobodnog udarca, Benfika vodi 2:0.

27' Izmena u Zvezdi

Primoran je Milojević da menja - Dalsio je na terenu umesto Mimovića.

24' Problem za Zvezdu - Mimović se povredio

Ognjenu Mimoviću se ukazuje pomoć van terena, teško da će se vraćati u igru.

Zvezda za sada sa desetoricom na terenu.

21' Benfika zapretila iz kontre

Pavlidis je šutirao iz kontranapada, ali je Glazer imao lak posao.

18' Dobar pokušaj Duartea

Brazilac je povukao loptu, opalio po njoj sa distance, golman Benfike je uspeo samo da odbije loptu od sebe, a defanzivci otklanjaju opasnost.

Zvezda sve hrabrija i ofanzivnija.

15' Crveno-beli pred golom gostiju

Olajinka je bio u teškoj, ali izglednoj poziciji.

Nije uspeo da loptu sprovede do gola, posle ubacivanja sa strane.

12' Prva šansa za Zvezdu

Krunić je sada odličan u napadu, izborio se za poziciju i šutirao - pravo u Trubina.

9' GOL! Benfika vodi

Kerem Akturgkoglu je iskoristio lošu reakciju Krunića u odbrani, došao do lopte na drugoj stativi i ubacio je u mrežu.

8' Pretnja gostiju

Lopta je došla sa boka do Rolhajzera, Argentinac šutira vrlo loše.

1' Počeo je meč

Benfika ima loptu.

Sve je spremno za početak

Zvezda - Benfika, sastavi timova:

Zvezda: Glazer, Mimović, Điga, Spajić, Seol, Krunić, Elšnik, Silas, Ivanić, Olajinka, Duarte.

Benfika: Trubin, Bah, Otamendi, Silva, Kareras, Kokču, Florentino, Rolhajzer, Di Marija, Akturkoglu, Pavlidis.

Milojević: Za ovo smo se borili

Trener crveno-belih želi da se njegov tim pokaže u najboljem svetlu, ali želi i da igrači uživaju na terenu.

"Ponosan sam, borili smo se za ovo, želeli smo da budemo sa najboljima i velika nam je čast što ćemo ugostiti velike timove. Rekao sam igračima da je najvažnije da uživaju u ovom novom formatu i ponosno predstavljaju klub, grad i Srbiju", rekao je Vladan Milojević.

Majkl Oliver deli pravdu

Englez Majkl Oliver biće glavni sudija, a njegovi pomoćnici biće Stjuart Bart i Den Kuk.

UEFA je za četvrtog sudiju odredila Tonija Haringtona, dok će u VAR sobi biti, takođe Englezi, Stjuart Atvel i Džared Džilet.

Zvezda prva u domaćem šampionatu, Benfika ima probleme na startu sezone

Crveno-beli su prvi na tabeli Superlige Srbije, pred "večiti" derbi koji ih očekuje u ponedeljak, dok na drugoj strani Benfika ima mnogo problema na startu nove sezone.

Lisabonski "orlovi" su upisali tri pobede, uz po jedan remi i poraz na startu portugalskog šampionata, pa je Bruno Laž već u uvodnom delu sezone zamenio Nemca Rogera Šmita na mestu glavnog trenera - samo sedam dana pred duel sa Zvezdom.

Duel bivših prvaka Evrope

Kao i Zvezda, i Benfika je nekadašnji šampion Evrope, a titulu su osvajali dve godine zaredom - 1961. i 1962. godine, a pored toga imaju i pet izgubljenih finala.

Liga šampiona je i u Beogradu!

Prvi meč u Ligi šampiona ove sezone, fudbaleri Crvene zvezde igraju na svom terenu, protiv Benfike.

Zvezda se značajno pojačala u odnosu na prethodnu sezonu, a ekipa je pokazala svoj kvalitet u dvomeču sa norveškim Bodeom, sa kojim se borila za grupnu fazu.

Zvezda je nadoknadila minus iz prvog meča, pa sigurnom igrom i pobedom u revanšu stigla do cilja.