Monako dobio Barsu, Raja sačuvao bod Arsenalu

Fudbaleri Monaka pobedili su Barselonu sa 2:1 u utakmici prvog kola Lige šampiona

Očekivao se odličan meč između Monaka i Barselone, ali je sve postalo drugačije nakon 11 minuta igre, kada su gosti ostali sa desetoricom na terenu.

Ter Štegen je komplikovao sa loptom, Erik Garsija se našao u teškoj poziciji, oborio je Minamina i dobio crveni karton.

Monako je brzo iskoristio brojčanu nadmoć, pošto je Magnes Aklijuš doneo domaćinu prednost u 16. minutu.

Ipak, Barsa se vratila u život u 28. minutu, kada je Lamin Jamal doneo izjednačenje.

Igrao se 72. minut, kada je Monako ponovo došao do prednosti, pošto je Džordž Ilenikena zatresao mrežu.

Atalanta i Arsenal su odigrali bez golova – 0:0, što se ne bi dogodilo da David Raja nije sjajno intervenisao početkom drugog dela igre.

Mateo Retegi je imao penal, Raja je odbranio, a onda je i zaustavio Retegijev pokušaj glavom!

Brest je na svom terenu bio bolji od Šturma – 2:1, a istim rezultatom je madridski Atletiko pobedio Lajpcig.

Atalanta - Arsenal 0:0.

90' GOL! Atletiko vodi

Himenez je strelac, Atletiko je nadomak pobede.

72' GOL! Monako ponovo vodi

Džordž Ilenikena je zatresao mrežu u Monaku.

56' GOL! Brest ponovo vodi

Sima je strelac, Brest ponovo vodi protiv Šturma.

51' Neverovatni Raja!

Atalanta je imala dve savršene prilike, ali je David Raja sačuvao mrežu.

Prvo je Mateo Retegi šutirao sa penala - Raja je odbranio.

Lopta se odbila Retegiju, koji je onda pokušao glavom, ali je Raja magično reagovao i sprečio da lopta uđe u gol.

Poluvreme

Atalanta - Arsenal 0:0

Atletiko - Lajpcig 1:1

Monako - Barselona 1:1

Brest - Šturm 1:1.

45+1' GOL! Šturm je izjednačio

Autogolom fudbalera Bresta, Šturm dolazi do izjednačenja.

28' GOL! Atletiko je izjednačio

Sjajan gol postigao je Antoan Grizman, Atletiko dolazi do izjednačenja.

28' GOL! Barsa je izjednačila

Lamin Jamal je doneo izjednačenje Barseloni u Monaku.

23' GOL! Brest je poveo protiv Šturma

Ekipa Bresta je postigla prvi gol u Ligi šampiona.

16' GOL! Monako vodi protiv Barselone

Magnes Aklijuš je doneo Monaku prednost.

Barsa od 11. minuta igra bez Erika Garsije, koji je dobio direktan crveni karton.

4' GOL! Lajpcig vodi u Madridu

Šeško je postigao gol, Atletiko gubi na svom terenu.

1' Počeo je meč

Počeli su mečevi.

Brest - Šturm, sastavi timova:

Atletiko - Lajpcig, sastavi timova:

Atalanta - Arsenal, sastavi timova:

Monako - Barselona, sastavi timova:

Zvezda poražena od Benfike, Leverkuzen ubedljiv protiv Fejenorda

U prvim današnjim mečevima, Zvezda je poražena od Benfike sa 2:1, dok je Leverkuzen u gostima pobedio Fejenord sa 4:0