Sa Ivanovićem ne zna za poraz: Zvezda vezala desetu pobedu!

Košarkaši Crvene zvezde vezali su deseti trijumf. Ovoga puta pobedili su Žalgiris rezultatom 77:73 u utakmici 13. kola Evrolige

Tim koji sa klupe predvodi Duško Ivanović nastavlja da beleži pobede u svim takmičenjima.

Nova „žrtva“ Crvene zvezde u Evroligi bila je ekipa Žalgirisa, koja je savladana u neizvesnoj završnici u prepunoj dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Srpska ekipa slavila je u jednoj dosta čudnoj utakmici, u kojoj nijedan tim nije uspevao da nametne svoj ritam i ima kontrolu.

Gosti su bolje ušli u meč, ne dozvolivši da ih krcata dvorana i odlična atmosfera poremeti, brzo su stekli osetniju razliku.

Zvezda se mučila u napadu u prvih šest minuta košarke, što je Žalgiris iskoristio i stekao dvocifrenu razliku (15:5).

Ulaskom Nemanje Nedovića u igru, napadi crveno-belih izgledali su smislenije i tačnije, što se brzo odrazilo i na rezultat, pošto je srpski tim uhvatio priključak za rivalom.

Ipak, poenima sa distance, kao i sa linije za slobodna bacanja, Žalgiris je do kraja prve četvrtine vratio prednost, koja je nakon 10 minuta košarke iznosila 22:14.

Čitavim delom prvog poluvremena, igralo se u naletima.

Žalgiris je imao spremne odgovore za Zvezdinu dobru igru i brzo vraćao prednost na osetnijih devet poena, ali je u samom finišu druge četvrtine, tim Duška Ivanovića zaigrao odlično u oba pravca, čime ne samo da je uspeo da smanji deficit, već na momente i preuzme vođstvo.

Na poluvreme, otišlo se rezultatom 37:36 za goste.

Trend rezultatske klackalice nastacio se i u trećoj deonici, pa uprkos naletima u kojima su prvo bolji bili crveno-beli, a potom i gosti, rezultat se nije preterano menjao.

Nakon 30 minuta košarke, Žalgiris je vodio sa 58:56.

To je automatski značilo da je poslednja četvrtina, ujedno i presudna, te da su utakmicu odlučile sitnice.

Dugo nijedna ekipa nije uspevala da preuzme kontrolu meča u svoje ruke.

Zvezdu su u igri držale trojke koje su pogađali Nedović i Vildoza, ali je srpskom timu nedostajalo poena i igre iz reketa.

Ušlo se u dramatičnu i neiuzvesnu završnicu, pošto je na 40 sekundi do kraja meča, tim Duška Ivanovića imao prednost od 75:73 i napadački posed.

Nisu blistali odlučujući napadi obe ekipe. Prvo je Zvezda po ko zna koji put nade usmerila ka šutu za tri poena, koji u ovim momentima ipak nije davao rezultata.

Traljavi u završnici bili su i košarkaši Žalgirisa, pošto su u napadu koji im je mogao doneti pobedu ili produžetak, zabeležili izgubljenu loptu.

U penal završnici, Zvezda je bila dovoljno pribrana, pogodila sa linije za slobodna bacanja i osigurala novu, desetu uzastopnu pobedu, čak šestu u elitnom košarkaškom takmičenju.

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Vildoza i Nedović, koji su postigli 27 i 21 poen.

Stefan Lazarević je dodao osam pogodaka.

U redovima gostujućeg tima, Evans je ubacio 18 poena, dok su Ulanovas i Hejs postigli po 14 poena.

13. dec 2022 • 21:07

Kraj meča - Još jedna pobeda Crvene zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris rezultatom 77:73. Deseta pobeda u nizu crveno-belih!

40' - Vildoza donosi +4

Na 4,3 sekunde do kraja fauliran je Vildosa, a Ivanović je tražio čelendž, pa su sudije proveravale da li ima elemenata za nesportski faul. Argentinac je dobio samo dva slobodna bacanja, pogodio je oba puta (77:73).

37' - Nova trojka Vildoze

Argentinac nastavlja sa sjajnom igrom. Pogodio je trojku za najveću prednost Zvezde na meču (74:71).

33' - Marković vraća prednost Zvezdi

Stefan Marković pogađa važnu trojku za Crvenu zvezdu i donosi prednost svom timu - 62:61.

29' - Trojka Dobrića

Ognjen Dobrić pogađa za tri poena i tako domaćine približava na samo dva poena minusa (55:57).

25' - Vildoza briljira

Nije Zvezde počela najbolje drugo poluvreme. Litvanci su uspeli da povise prednost, ali je Luka Vildoza nastavio sa sjajnom igrom i došao do novih poena. Ubacuje i dodatno bacanje za minus jedan - 45:46.

Poluvreme

Košarkaši Žalgirisa na odmor odlaze sa prednošću 37:36.

18' - Lazarević donosi preokret

Zvezda nastavlja sa dobrom igrom i smanjuje razliku. Stefan Lazarević je prvo pogodio trojku , a potom je ubacio i dva bacanja za vođstvo crveno-belih (34:33).

16' - Nedović promašuje trojku

Nedović promašuje trojku, a do lopte dolazi Lazarević, koji se odlično snašao i pogodio.  Ubacio je i dodatno slobodno bacanje, pa je sada razlika samo minus tri - 24:27.

10' - Žalgiris posle prve četvrtine ima prednost od osam poena

Zvezda je na trenutak pronašla ritam, ali je brzo Žalgiris uzvratio, pa je trojkom Lukosijunasa povisio prednost.

Nedović je pogodio dva slobodna bacanja, a zatim je Butkevičijus promašio trojku sa pola terena (14:22).

13 '- Trojka Bentila

Košarkaš domaće ekipe Bentil pogađa prvi put trojku večeras i smanjuje razliku na 12:17.

7'- 7:15 Nedović

Košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović dolazi do prvih poena večeras i smanjuje na osam razlike - 7:15.

4'- Žalgiris vodi 7:5

Crvena zvezda ima lošu organizaciju u napadu. S druge strane, Litvanci kradu loptu i koriste svaku priliku, posebno se istakao Evans.

2' - Izjednačenje

Hejs se dobro snašao ispred reketa i doneo izjednačenje 2:2 Žalgirisu.

Utakmica je počela

Kapiten Branko Lazić je ukrao loptu i došao do prvih poena, Crvena zvezda vodi 2:0.

Sastav Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde večeras nastupaju u sledećem sastavu:

Holand, Vildoza, Lazarević, Lazić, Martin, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev i Bentil.

U timu nema Luke Mitrovića, koji je na utakmici protiv Mornara dobio jak udarac u oko.