Argentina je prvi finalista Svetskog prvenstva - Mesi na korak od besmrtnosti

Reprezentacija Argentine prvi je finalista Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u polufinalu ubedljivo savladala Hrvatsku - 3:0
Argentina je prvi finalista Svetskog prvenstva - Mesi na korak od besmrtnostiGetty © Lars Baron

Tridesetak minuta smo gledali dobar, čvrst polufinalni duel, a onda Argentinu i Lea Mesija...

Igrao se 34. minut kada je Dominik Livaković oborio Hulijana Alvareza u kaznenom prostoru, pa je Danijele Orsato pokazao na belu tačku.

Leo Mesi je uzeo loptu i zakucao je u mrežu.

Hrvati se nisu oporavili od gola "gaučosa", a već je usledio novi.

Pet minuta kasnije, Alvarez je dugo vukao loptu i na kraju, uz mnogo sreće, zatresao mrežu.

Hrvatska je u nastavku zaigrala mnogo ofanzivnije, ali nije uspela niti jednu šansu da napravi.

Sa druge strane, Argentina je igrala strpljivo i iskoristila prvu pravu šansu.

Nju je kreirao Leo Mesi, koji je napravio slalom i onda servirao loptu na noge Alvarezu koji je stavio tačku na ovo polufinale.

Lionel Mesi postao je ove noći najbolji strelac u istoriji nacionalnog tima na Svetskim prvenstvim - stigao je do petog pogotka na Mundijalu u Kataru, a do 11. na svim Mundijalima.

Mesi je do sada prvo mesto delio sa legendarnim argentinskim fudbalerom Gabrijelom Batistutom.

U drugom polufinalnom duelu sastaju se Maroko i Francuska, u sredu u 20.00.

Finale Svetskog prvenstva je na programu u nedelju.

• 13. dec 2022 • 21:53

21:53

Kraj meča

Argentina je u finalu Svetskog prvenstva!

• 21:50

90' Još pet minuta

Pet minuta nadoknade.

• 21:48

89' Majer je probao

Lovro Majer je zapretio Martinezu, ali je golman Argentine siguran.

• 21:43

83' Ogromna šansa za Makalistera

Prihvatio je loptu i šutirao iz odlične pozicije, tik pored stative.

• 21:38

79' Oršić je probao

Namestio se Oršić i šutirao, daleko od gola.

• 21:29

69' GOL! Novi gol Alvareza

Fantastičan prodor Lea Mesija, servirao je loptu za Alvareza, a ovaj postiže gol.

• 21:22

62' Prilika za Hrvatsku

Hrvatska je zapretila iz prekida, Lovren je probao glavom, Martinez je došao nekako do lopte, a u velikoj gužvi pred golom su se bolje snašli "gaučosi" i izbacili loptu daleko od gola.

• 21:16

58' Mesi u sjajnoj prilici

Leo Mesi je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, šutirao dobro, ali Livaković je dobro postavljen i zaustavlja udarac.

• 21:09

49' Paredes je probao sa distance

Opalio je po lopti Paredes, ali pravo u Livakovića.

• 21:05

46' Dvostruku izmenu pravi Dalić

Očekuje se ofanzivnija Hrvatska, pa je Dalić na teren poslao Oršića i Vlašića, umesto Sose i Pašalića.