FMP evroligaškom odbranom do pobede nad Cedevitom, užasan pad unuka legendarnog košarkaša

Košarkaši FMP-a savladali su ekipu Cedevita Olimpije 75:62, u prvom kolu ABA lige, a meč u Železniku obeležio je težak pad Žige Daneua

FMP je pobedom počeo novu sezonu u ABA ligi, a u Žečezniku je posle velikog preokreta savladana ekipa Cedevita Olimpije.

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu i stekli prednost 40:33, ali je ekipa Saše Nikitovića u nastavku zaigrala čvrstu odbranu i zahvaljujući nestvarnoj seriji od 24:0 došla do trijumfa.

Utakmicu je, ipak, obeležio težak pad gostujućeg igrača Žige Daneua, unuka slavnog jugoslovanskog košarkaša Ive, pa je meč bio prekinut u finišu poslednje četvrtine.

Daneu je u pokušaju da dođe do rampe, nezgodno pao i glavom udario u parket, ali su lekari brzo intervenisali i mladi košarkaš je u svesnom stanju iznet na nosilima.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Danilo Tasić sa 23 i Vojislav Stojanović sa 18 poena, dok se u timu iz Ljubljane istakao Robinson sa 18 poena.