Partizan nakon neizvesne završnice pao u Lionu, Naneli tragičar

Košarkaši Partizana poraženi su u Lionu od ekipe ASVEL-a sa 91:87, u meču 13. kola Evrolige

Još jednom je Partizan ove sezone igrao neizvesnu završnicu i još jednom iz iste izašao kao poražena ekipa.

Srpski tim je upisao treći uzastopni poraz u svim takmičenjima, a peti uzastopni u Evroligi.

Malo je nedostajalo crno-belima da prekinu negativni niz, pošto su odigrali solidan meč u Lionu, ali je više sreće, koncentracije i umeće u samoj završnici imao domaćin.

Skupo su izabranike Željka Obradovića koštale završnice četvrtina, pošto je utisak da je ASVEL u finišu sve četiri deonice uspevao da izvuče maksimum.

Prvo poluvreme proteklo je potpuno izjednačeno, kako rezutlatski, tako i po igri.

Nijedna ekipa nije uspevala da preuzme kontrolu utakmice u svoje ruke.

Najveća prednost ASVEL-a u prvih 20 minuta košarke iznosila je pet poena, dok je Partizan u finišu druge četvrtine, na momente vodio četiri poena.

Rezultatska klackalica gledala se i u drugom poluvremenu, a prvu osetniju razliku domaćin je stekao u poslednjim momentima treće deonice.

Par izgubljenih lopti Partizana, doneli su ASVEL-u lake poene u tranziciji i prednost od sedam poena, sa koliko su ušli u poslednju četvrtinu.

Pokazivala je srpska ekipa veliku borbenost u poslednjih 10 minuta, uspela čak i da napravi preokret u par navrata, ali je sve to palo u vodu u poslednja dva minuta meča.

Poenima De Koloa, ASVEL je stekao poen prednosti na nekih 30-ak sekundi do kraja.

Džejms Naneli postao je pravi tragičar susreta, pošto je prvo promašio jedno slobodno bacanje, čime je propustio šansu da donese prednost crno-belima.

Partizan je birao scenario u kojem je faulirao protivnika u narednom napadu, čime je želeo sudbinu susreta u svojim rukama.

ASVEL je pogodio slobodna bacanja, a u poslednjem napadu za Partizan, Naneli je izgubio loptu, čime je francuski tim i definitivno proslavio pobedu.

Najefikasniji u redovima ASVEL-a bili su De Kolo sa 32 i Metjuz sa 14 poena.

U timu koji sa klupe predvodi Željko Obradović, istakli su se Eksum sa 25, Lesor sa 15 i Naneli sa 11 poena.

• 13. dec 2022 • 22:03

22:03

Kraj meča: ASVEL - Partizan 91:87

Potpuni tragičar u redovima Partizana bio je Džejms Naneli, koji je pored promašenog slobodnog bacanja, u odlučujućem napadu izgubio loptu.

ASVEL odnosi pobedu nad Partizanom rezultatom 91:87.

• 22:00

39' - ASVEL vodi, Partizan ima napad za pobedu ili produžetak

Nakon što je Naneli promašio slobodna bacanja, Partizan je odlučio da faulom zaustavi protivnički napad, te da u poslednjem napadu sam odlučuje o sudbini u ovom meču.

• 21:54

38' - Neizvesna završnica

U poslednja dva minuta meča, ASVEL ulazi sa dva poena prednosti - 86:84.

• 21:43

35' - Partizan preokreće

Sjajna rola Eksuma, koji vezuje nekoliko dobrih poteza na obe strane parketa i donosi Partizanu preokret i vođstvo 78:77.

• 21:32

31' - Počela je poslednja četvrtina

Partizan juri zaostatak protiv ASVEL-a, sledi odlučujućih 10 minuta.

• 21:30

Kraj treće četvrtine: ASVEL - Partizan 73:66

Nekoliko nespretnih reakcija košarkaša Partizana u samoj završnici treće deonice, koštalo je srpski tim većeg deficita.

Nakon 30 minuta košarke, domaćin vodi sa 73:66.

• 21:08

21' Počela je treća četvrtina