Radonjić se vratio asistencijom, Zvezdina pobeda u znaku novih povreda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu ekipu Železničara sa 2:1 u meču 10. kola Superlige Srbije
Radonjić se vratio asistencijom, Zvezdina pobeda u znaku novih povreda© FK Crvena zvezda

Zvezda je u novi meč u domaćem prvenstvu ušla u odličnom raspoloženju i formi.

Crveno-beli su nedavno upisali najubedljiviji trijumf na strani u istoriji "večitih derbija", pošto su savladali Partizan sa 4:0.

Tim Vladana Milojevića je opravdao status favorita i ovoga puta na svom stadionu došao do tri boda.

Protivnik je bila veoma solidna ekipa Železničara iz Pančeva, koja je skupo "prodala kožu" na stadionu u Ljutice Bogdana.

Domaćin je poveo 33. minutu golom Drkušića, gost stigao do izjednačenja u 60. preko Ezea, da bi pobedu crveno-belima doneo Ilić, golom deset minuta kasnije.

Zvezda je uspela da slavi sa 2:1, ali je ponovo izgubila golmana Omrija Glazera.

Izraelski čuvar mreže je kod gola gostiju prvo pogrešio i predao loptu ispred svog šesnaesterca, a u pokušaju da ispravi grešku, doživeo je povredu ramena.

Glazer je morao da napusti teren, pa je neizvesno hoće li biti u konkurenciji za utakmicu sa Interom u Milanu u drugom kolu Lige šampiona.

Ono što može da raduje trenera Milojevića jeste učinak Nemanje Radonjića. Povratnik u redove Zvezde je u svom drugom "debiju" uspeo da upiše asistenciju.

Radonjić je u igru ušao u 67. minutu, a tri minuta kasnije je bio asistent za pobedonosni pogodak crveno-belih.

Sa nova tri boda, Zvezda je pojačala prednost na liderskoj poziciji na tabeli Superlige Srbije, pa sada ima 25, odnosno šest više od drugoplasirane Mladosti iz Lučana.

Železničar je ostao na sedmom mestu, sa 13 osvojenih bodova.