Dušan Vlahović golovima odgovorio kritičarima - Juventus konačno pobedio

Fudbaleri Juventusa savladali su kao gosti ekipu Đenove 3:0, a dva pogotka za "Staru damu" postigao je srpski napadač Dušan Vlahović

Posle tri vezane utakmice bez postignutog pogotka, Dušan Vlahović je dva puta zatresao mrežu na "Marasiju" i doneo trijumf Juventusu u šestom kolu Serije A.

Srpski napadač već nedeljama je na meti kritika na Apeninima, naročito se u centar pažnje stavljaju njegovi pregovori sa "Starom damom" oko produženja ugovora, ali je nekadašnji golgeter Partizana i Fiorentine našao način kako da odgovori.

U prvom poluvremenu utakmice koja je igrana pred praznim tribinama, zbog kazne Đenovi - nije bilo golova.

A onda je Vlahović na startu drugog dela upalio crno-belu mašinu pogotkom sa bele tačke.

Već u 55. minutu, srpski napadač iskoristio je dodavanje Kopmejnersa i postigao svoj drugi gol na meču, četvrti u sezoni.

Konačan rezultat postavio je Fransisko Konseisao, svojim debitantskim pogotkom za tim iz Torina.

Juventus je tako preuzeo prvo mesto na tabeli Serije A sa 12 bodova, jednim više od Intera, Milana i Torina (meč manje).

Zanimljivo je da crno-beli i dalje nisu primili pogodak u novoj sezoni Serije A, iako je odigrano već šest kola, a u Đenovi su prekinuli niz od tri utakmice bez postignutog pogotka (Napoli, Empoli i Roma).