Srbin blistao u derbiju Nemačke - Bajern napadao, Leverkuzen odneo bod

Fudbaleri Bajerna i Leverkuzena odigrali su nerešeno 1:1 u derbi meču petog kola Bundeslige
Srbin blistao u derbiju Nemačke - Bajern napadao, Leverkuzen odneo bodGetty © Marco Steinbrenner/DeFodi Images

Više se očekivalo od duela dve najbolje nemačke ekipe, a na kraju podelom bodova moraju biti zadovoljniji gosti iz Leverkuzena.

Ekipa Vensana Kompanija prvi put ove sezone nije pobedila, a do boda je došla zahvaljujući srpskom fudbaleru, ali reprezentativcu Nemačke - Aleksandru Pavloviću.

Leverkuzen je poveo u 31. minutu preko Roberta Andriča, ali je samo devet minuta ksnije 20-godišnji Pavlović postavio konačan rezultat meča.

U drugom poluvremenu Bajern je bio bolji rival, Gnabri je pogodio stativu i prečku gola gostiju, ali je tim Ćabija Alonsa izdržao sve napade Bavaraca i došao do velikog boda na "Alijanc areni".

Bajern je zadržao prvo mesto na tabeli Bundeslige sa 13 bodova, Leverkuzen je treći sa 10, koliko ima i Dortmund.

Drugo mesto na tabeli zadržao je Lajpcig, koji je sa 4:0 savladao ekipu Augsburga, dok je Štutgart odigrao 2:2 u gostima protiv Volfsburga.

Menhengladbah je bio bolji od Uniona 1:0, dok je Sent Pauli slavio u Frajburgu 3:0, a Hajdenhajm u Majncu 2:0.