Salah sa "kreča" doneo Liverpulu prvo mesto u Premijer ligi

Fudbaleri Liverpula savladali su kao gosti ekišu Vulvsa 2:1 i preuzeli prvo mesto na tabeli Premijer lige
Salah sa "kreča" doneo Liverpulu prvo mesto u Premijer ligiGetty © Simon Stacpoole/Offsid

Odavno "crveni" nisu bili na čelu engleskog fudbalskog šampionata, ali su posle trijumfa nad Vulvsima preskočili rivale i zauzimaju pol-poziciju u engleskom fudbalu.

Utakmica na "Molinju" stadionu nije bila nimalo laka za Liverpul, a na kraju je pobeda došla sa bele tačke.

Ibrahima Konate je u finišu prvog poluvremena doneo prednost ekipi Arnea Slota, ali je u 56. minutu izjednačio Et-Nuri.

Ipak, samo pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Liverpul, a siguran izvođač bio je Egipćanin Muhamed Salah.

"Crveni" su tako došli do 15. boda u takmičenju i tako preskočili Siti, koji je u prvom meču dana remizirao sa Njukaslom, ali i Arsenal, koji je u sudijskoj nadoknadi došao do trijumfa nad Lesterom.

Priliku da se izjednači sa Liveprulom na vrhu tabele imaće Aston Vila, koja u nedelju gostuje u Ipsviču.