Barselonin "potop" u Pamploni, Osasuna joj nanela prvi poraz

Fudbaleri Osasune savladali su ekipu Barselone sa 4:2 u meču osmog kola španskog prvenstva

"Blaugrana" nema više maksimalan učinak u domaćem prvenstvu, a tradicionalno teško gostovanje u Pamploni je još jednom opravdalo svoj status.

Očigledno je isuviše rotirao Hansi Flik pred novi meč Lige šampiona, pa je priliku u meču sa Osasunom, dao mladim igračima sa manjom minutažom u dosadašnjem delu sezone.

To se odmah odrazilo na igru, ali i rezultat katalonskog tima.

Osasuna je veoma motivisano ušla u meč, stvorila veliki broj šansi i na kraju ih materijalizovala.

Budimir je u 18. minutu pogodio glavom za 1:0, a samo deset minuta kasnije Saragosa je u tranziciji maestralno prevario odbranu i golmana gostiju i postigao gol za velikuh 2:0 za domaćina.

Pokušavala je Barselona da se vrati u meč i u drugom poluvremenu zaigrala za klasu bolje.

Do smanjenja na 2:1, Barselona je stigla u 53. minutu, nakon pomalo komičnog pogotka Viktora.

Ipak, Osasuna je u finišu meča uspela da postigne nova dva gola i tako potpuno šokira i "potopi" nade Barselone za povratak u meč.

Igrao se 72. minut kada je Budimir postigao novi gol, ovoga puta sa bele tačke.

Tačku na meč stavio je Bretones u 85. minutu, prelepim pogotkom sa distance, kojim je Osasuna povela sa 4:1.

Poslednji "trzaj" Barsa je pokazala u 89. minutu, kada je mladi Jamal postigao takođe efektan pogodak, ali samo za konačnih Osasuna - Barselona 4:2.

Nakon osam odigranih kola u La Ligi, Barselona je ostvarila prvi poraz, ali je zadržala lidersko mesto na tabeli sa 21. bodom.

Osasuna je napredovala na šesto mesto sa 14 bodova.