Zvezda greškama upropastila nastup u Milanu, Inter ubedljivo slavio

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su poraz od 4:0 u Milanu od ekipe Intera u meču drugog kola Lige šampiona

Dve utakmice i isto toliko poraza za šampiona Srbije u novoj sezoni Lige šampiona.

Poput meča sa Benfikom, Crvena zvezda je veoma skupo platila svaku svoju grešku.

Došli su crveno-beli u Milan kao potpuni autsajderi, ali daleko je od toga na terenu bio tim Vladana Milojevića.

Imala je šta da pokaže Zvezda na „Đuzepe Meaci“, na momente veoma opasno i konkretno pretila po gol rivala, ali se po ko zna koji put pokazalo da utakmice u Evropi ne praštaju greške, pogotovo ne one na svojoj polovini terena.

Utisak je da je Inter surovo i ekspresno kaznio svaku nepažnju i loš potez igrača srpskog tima.

Italijanski klub je stigao do ranog vođstva nakon sjajnog gola iz slobodnog udarca. Faulu je prethodila olako izgubljena lopta Elšnika, a potom je usledio maestralan udarac Turčina Čalhanoglua, koji vara Glazera i ubacuje loptu od stativu u gol.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije menjao i delovalo je da Zvezda ima potrebno da možda i postigne gol i učini nastavak neizvesnijim.

Ipak, kardninalne greške obeležile su drugo poluvreme.

Jedna je viđena u 59, druga u 71, a treća u 78. minutu.

Rade Krunić, iako jedan od iskusnijih i boljih fudbalera Crvene zvezde, predao je loptu ispred svog šesnaesterca. Taremi je uposlio Arnautovića, a ovaj imao lak zadatak da pošalje loptu iza leđa Omrija Glazera.

Pokušavao je trener Milojević da izmenama „oživi“ svoj tim, ali nije mu to polazilo za rukom.

Trend gubljenja lopte na nekih 15-20 metara od svog gola, nastavio je u Zvezdi i kapiten Uroš Spajić.

Lautaro je požrtvovano osvojio loptu, potom iskoristio novu asistenciju Taremija i postigao gol za ubedljivih 3:0.

Samo sedam minuta kasnije, Drkušić je bio novi tragičar u redovima Zvezde, pošto je oborio Lautara u svom šesnaestercu i skrivio penal.

Precizan sa bele tačke bio je Medi Taremi, koji je postavio konačnih Inter – Zvezda 4:0.

U trećem kolu Lige šampiona, Crvena zvezda će igrati u gostima protiv Monaka 22. oktobra, dok će Inter dan kasnije igrati protiv Jang Bojsa u Švajcarskoj.

1. okt 2024 • 22:50

Kraj meča: Inter - Crvena zvezda 4:0

Završen je meč u Milanu, Inter je ubedljivo savladao Crvenu zvezdu sa 4:0.

81' - GOL! Taremi siguran za 4:0

Iskusni napadač je bio precizan sa penala i tako je povećao prednost Intera na 4:0.

78' - Penal za Inter

Drkušić je u svom šesnaestercu oborio Lautara, a sudija Cvajer pokazuje na belu tačku.

72' - GOL! Inter vodi 3:0, Lautaro kažnjava grešku

Nova greška i novi gol koji Zvezda prima od Intera. Ovoga puta je očajno reagovao kapiten Spajić, što Lautaro koristi i smešta loptu u mrežu.

62' - Inter se poigrava, Glazer sprečava novi gol

Zicer za 3:0 imali su fudbaleri Intera nakon tranzicionog napada. Dumfriz je proigrao Augusta, koji je izbio sam pred Glazera, koji ipak izlazi kao pobednik u tom duelu.

59' - GOL! Arnautović je strelac, Inter vodi 2:0

Velika greška Krunića, koji gubi loptu ispred svog šesnaesterca. Ona je brzo stigla od Taremija do Arnautovića, koji nije imao težak zadatak da je pošalje u mrežu.

Inter vodi 2:0 protiv Zvezde.

59' - Opasnost pred golom Zvezde, ostaje 1:0

Zijelinski je poslao veoma oštru i opasnu loptu u peterac Zvezde, ali tamo Taremi ne postiže gol.

48' - Zvezda traži penal

Nakon gužve u šesnaestercu Intera, Điga je šutirao i pogodio Čalhanoglua u ruku. Penala ipak neće biti kaže sudija Cvajer.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Milanu...

Poluvreme: Inter - Crvena zvezda 1:0

Golom Čalhanoglua u 11. minutu, domaćin na poluvreme odlazi sa prednošću od jednog gola.

42' - Velika prilika za Zvezdu, Silas pogađa Zomera

Drugi udarac u okvir gola beleži srpski klub, ovoga puta nakon odličnog utrčavanja Silasa, čiji udarac je glavom odbranio golman Intera Jan Zomer.

40' - Dobra akcija Intera, Mktarijan preko gola

U odličnu poziciju su fudbaleri Intera ubacili svog iskusnog saigrača, ali je udarac Mktarijana otišao preko gola Glazera.

Ostaje 1:0 za Zvezdu.

29' - Ponovo Zvezda preti, ponovo Maksimović

Igra bez previše straha Zvezdin "mali Mesi". Ponovo je Maksimović bio akter opasnog napada Zvezde, ali je ovoga puta njegov šut otišao pored gola Intera.

20' - Novi gol poništen Interu

Ovoga puta je Dumfriz bio u ofsajd poziciji, pa je novi pogodak Arnautovića poništen.

19' - Prva Zvezdina šansa, Maksimović šutira preko gola

Sada je Zvezda oduzela loptu na polovini rivala, uradio je to mladi Maksimović, koji je izbio u poziciju za šut.

Momak koji ima tek 17 godina, jako je "opalio" po lopti, koja ide malo preko gola domaćina.

18' - Posed lopte gotovo identičan

Iako je Inter opasnija ekipa od starta meča, nemaju Italijani apsolutnu dominaciju na terenu. Posed lopte nakon nešto više od 15 minuta iznosi 51-49 u korist šampiona Serije A.

11' - GOL! Sjajan pogodak Čalhanoglua, Inter rano stiže do vođstva

Olako je Elšnik izgubio loptu pred svojim šesnaestercom, a potom i napravio faul.

Specijalista slobodnih udaraca Hakan Čalhanoglu je direktno gađao i postigao veoma efektan pogodak od stativu.

Inter vodi protiv Zvezde 1:0.

3' - Poništen gol Interu

Čalhanoglu je odlično centrirao iz slobodnog udarca, pronašao je Arnautovića, čiji pogodak je ipak poništen zbog ofsajd pozicije.

1' - Počeo je meč

Sudija Cvajer označio je početak meča u Milanu, između Intera i Crvene zvezde.

Poznati su sastavi timova:

Pogled u svlačionicu

Crvena zvezda će u Milanu igrati u svojoj novoj, trećoj garnituri.

Sve je srpemno na stadionu "Đuzepe Meaca", a uskoro se očekuju sastavi dva tima...

"Ozloglašeni" Nemac deli pravdu

Nemački arbitar Feliks Cvajer delegiran je za glavnog sudiju meča u Milanu, a pomagaće mu sunarodnici Robert Kempter i Kristijan Dic.

Cvajer je bio glavni u VAR sobi tokom utakmice Srbija - Švajcarska na Svetskom prvenstvu 2018. godine kad nije reagovao pošto su dvojica defanzivaca Švajcarske rukama držala Aleksandra Mitrovića.

Inzagi: Moramo biti spremni za zamke

"Ekipa dobro radi, ali nam još nedostaje taj kontinuitet koji smo imali prošle godine. Jutros smo analizirali subotnji meč, postignute golove... Ne pričamo samo o defanzivi, već o celom timu", rekao je Inzagi na konferenciji za medije, preneo je zvanični sajt kluba.

On je istakao da Inter ove sezone ima težak raspored.

"Koncentracija je veoma važan element, imamo svoje principe koje već neko vreme sprovodimo. Prolazili smo uvek grupu Lige šampiona sa lakoćom, ali ove sezone zbog novog formata ne možete da pravite kalkulacije. Potrebno je da budemo fokusirani od prvih utakmica, to znači i sutra. Crvena zvezda ima za sobom devet prvenstvenih utakmica i baraž za Ligu šampiona, dobro je treniran tim i ima izvanredne elemente. Moraćemo da budemo spremni i za zamke", dodao je trener Intera.

Zdravstveni problemi

Iako se golman Omri Glazer oporavio od povrede ramena, nije poznato hoće li biti u startnoj postavi srpskog kluba.

Ono što je sigurno, jeste to da će Zvezda u Milanu igrati bez Mirka Ivanića, koji je u "večitom derbiju" povredio primicač i koji će odsustvovati neko vreme sa terena.

Takođe, srpskoj ekipi nedostaje i Ognjen Mimović, koji je povredio metatarzalnu kost.

Sa druge strane, italijanskoj ekipi nedostaje samo Nikolo Barela.

Milojević o protivniku

"Kada igrate na najvišem nivou takmičenja, protiv velikih ekipa, morate da budete maksimalno koncentrisani i motivisani. Najvažnije je da imamo što manje 'praznih hodova' i odigramo hrabro i konstantno", rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević na konferenciji za medije.

Hvalio je Milojević italijanskog protivnika.

"Inter je šampion Italije, opet je pretendent za skudeto, siguran sam da imaju i visoke ciljeve u Ligi šampiona. Imaju sjajne igrače, reprezentativce, sistem igre i onda možete da menjate igrače od utakmice do utakmice", istakao je Milojević na konferenciji za medije.

Forma i stanje na tabeli

Crveno-beli stižu na stadion "Đuzepe Meaca" nakon poraza na startu od Benfike (2:1), dok je Inter osvojio bod protiv Mančester Sitija (0:0).

Što se tiče rezultata u domaćim prvenstvima, šampion Srbije je prvi na tabeli sa učinkom od osam pobeda i jednim remijem, dok je Inter nešto slabije ušao u ovosezonsko izdanje Serije A, u kojoj ima tri pobede, dva remija i jedan poraz.

Duel šampiona

Crvena zvezda je u fudbalsku evropsku elitu ovoga puta ušla kroz kvalifikacije, koje je prethodno obezbedila kao šampion Srbije.

Protivnik u drugom kolu je ekipa Intera, koja je gotovo rutinski prošle sezone osvojila italijansku Seriju A.