Divovska borba dva šampiona pripala Špancu - Alkaraz bolji od Sinera za trofej u Pekingu

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je ATP turnir u Pekingu, pošto je u finalu pobedio Italijana Janika Sinera rezultatom 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3)

Izuzetan meč u finalu Pekinga odigrala su dvojica najbolje plasiranih tenisera na ATP listi, ujedno i osvajači sva četiri ovogodišnja grend slema.

Bio je to 10. međusobni susret dva tenisera i šesta pobeda Španca, a meč je trajao tri sata i 23 minuta.

Alkaraz je oduzeo servis Sineru u četvrtom gemu prvog seta, ali se Italijan vratio u devetom gemu i do vođstva došao posle taj-brejka - 8:6.

Španski teniser je u devetom gemu drugog seta napravio brejk i tako izjednačio na 1:1.

U trećem setu su oba tenisera napravila po jedan brejk - Alkaraz u trećem gemu, a Siner u osmom.

Alkaraz je bio bolji u taj-brejku trećeg seta i došao do 16. titule u karijeri.

ATP turnir u Pekingu se igrao za nagradni fond od 3.720.165 dolara.