Kecmanović ubedljiv na startu Mastersa u Šangaju, sledi duel sa Popirinom

Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Šangaju, pošto je u dva seta, za samo 80 minuta, savladao Australijanca Rinkija Hidžikatu
Kecmanović ubedljiv na startu Mastersa u Šangaju, sledi duel sa PopirinomGetty © VCG

Za razliku od turnira u Pekingu, gde je poražen na samom startu, Miomir Kecmanović prilično ubedljivo započeo je nastup na Mastersu u Šangaju.

Samo 80 minuta bilo je potrebno srpskom teniseru da savlada Australijanca Rinkija Hidžikatu - 6:2, 6:2.

Miša je odigrao praktično dva indetična seta - u oba je rezultat bio izjednačen do 2:2, a onda srpski teniser vezuje po četiri uzastopna geme, usput napravivši po dva brejka.

Kecmanović će se u drugom kolu sastati sa 20. nosiocem Aleksejem Popirinom, još jednom Australijancem, ali znatno kvalitetnijem, koji je poslednjeg dana avgusta eliminisao Novaka Đokovića sa Ju-Es opena.

Najbolji teniser u istoriji takođe nastupa u Šangaju, a svog protivnika saznaće u petak, kada meč prvog kola igraju Aleks Mikelsen i Junčaokete Bu.

Finale turnira zakazano je za 13. oktobar, a titulu neće braniti Hubert Hurkač, zbog povrede kolena.