Tadić strelac za Fener, Murinjov tim teškom mukom do remija

Srpski fudbaler Dušan Tadić postigao je jedini gol za Fenerbahče u remiju 1:1 u gostima protiv Tventea u meču drugog kola Lige Evrope
Tadić strelac za Fener, Murinjov tim teškom mukom do remijaGetty © DeFodi Images

Nekadašnji kapiten fudbalske reprezentacije Srbije je tako postigao peti gol na 13 utakmica u svim takmičenjima ove sezone.

Mičel Vlap je doveo Tvente u vođstvo posle dodavanja Jurija Regera u 29. minutu, ali je Tadić u 71. posle asistencije Sofijana Amrabata pogodio mrežu bivšeg kluba i postavio konačan rezultat.

Golom Danijela Birligee FCSB je kao gost pobedio PAOK u Solunu rezultatom 1:0. Andrija Živković je igrao za PAOK od 70. minuta, ali nije sprečio poraz.

Španski Bilbao je pobedio AZ Alkmar 2:0, golovima Injakija Vilijamsa i Oihana Sanseta u 85.

Kristijan Belić igrao je za goste od 63. minuta.

Doskorašnji kapiten Partizana Svetozar Marković odigrao je ceo meč za Viktoriju, koja je u Plzenju odigrala bez golova protiv Ludogoreca.

Rezultati drugog kola Lige Evrope: Atletik Bilbao - AZ Alkmar 2:0, Bešiktaš - Ajntraht Frankfurt 1:3, Elfsborg - Roma 1:0, PAOK - FCSB 0:1, Rendžers - Lion 1:4, Rojal Union - Bode Glimt 0:0, Tvente - Fenerbahče 1:1, Viktorija Plzenj - Ludogorec 0:0. Ferencvaroš - Totenhem 1:2, Hofenhajm - Dinamo Kijev 2:0, Lacio - Nica 4:1, Makabi Tel Aviv - Mitjiland 0:2, Olimpijakos - Braga 3:0, Karabah - Malme 1:2, Real Sosijedad - Anderleht 1:2, RFS - Galatasaraj 2:2, Slavija Prag - Ajaks 1:1.