Rukometaši Vesprema novi prvaci sveta

Rukometaši mađarskog Vesprema pobednici su 17. izdanja Svetskog klupskog prvenstva

Više nego uzbudljivo finale Svetskog klupskog prvenstva u rukometu viđeno je u Kairu.

Vesprem je posle produžetaka pobedio dvostrukog osvajača Magdeburg sa 34:33.

Mađarski tim je tako stigao do prve titula klupskog prvaka sveta. Rekorder je i dalje Barselona sa pet naslova.

Vesprem je bolje otvorio susret i poveo sa 3:0. Nemački tim je brzo uzvratio i stigao do izjednačenja, a potom i preokreta.

Sredinom prvog dela Nemci su imali 12:9, a na poluvreme su otišli s golom viška (14:13).

U drugom delu mađarski sastav je u nekoliko navrata imao četiri gola prednosti (22:18, 23:19, 24:20), ali je Magdeburg polako smanjivao zaostatak izjednačivši na 28:28 golom Lukasa Mertensa minutu pre kraja.

Vesprem je imao zadnji napad i šansu za pobedu u regularom delu, ali Nedim Remili nije uspeo da pogodi.

Mađari su u produžetku poveli sa dva razlike (33:31), imali su i 34:32, a Magdeburg je uspio tek da smanji na konačnih 34:33.