Saka uništio Sautempton, Siti se mučio sa Fulamom - Holand ponovo bez pogotka

Fudbaleri Arsenala savladali su Sautempton 3:1, dok je Siti bio bolji od Fulama 3:2, u mečevima sedmog kola Premijer lige - obe ekipe nastavile poteru za vodećim Liverpulom

Odbrana Arsenala dugo je odolevala napdima Arsenala, na startu drugog dela čak i povela, ali onda je na scenu stupio Bukajo Saka i gotovo sam doneo tri boda "tobdžijama".

"Sveci" su na "Emirejtsu" poveli golom Arčera u 55. minutu, a onda je Saka sa dve asistencije doneo preokret ekipi Mikela Artete.

Prvo je Haverc izjednačio u 58, da bi rezervista Martinbeli doneo prednost Arsenalu.

Konačan rezultat 3:1 postavio je najbolji igrač meča Bukajo Saka u 88. minutu utakmice.

Debitantski nastup u ekipi Arsenala upisao je španski reprezentativac Mikel Merino.

Siti se mučio sa Fulamom, ali je došao do tri boda najviše zahvaljujući Mateu Kovačiću.

Tim iz Londona poveo je u 26. minutu golom Pereire, ali je Hrvat do poluvremena doneo izjednačenje "građanima".

Ponovo je nekadašlji igrač Intera, Čelsija i Reala zatresao mrežu Lena, da bi treći pogodak za ekipu Pepa Gvardiole postigao rezervista Doku.

U finišu utakmice Fulam je smanjio na 3:2 preko Rodriga Muniza, ali je to bio konačan rezultat meča.

Zanimljivo je da je ovo bio drugi uzastopni meč u Premijer ligi u kojem Erling Holand nije postigao pogodak.

Defanzivac Sitija Kajl Voker obeležio je mali jubilej - 400. nastup u Premijer ligi.

I Arsenal i Siti stigli su do 17. boda u sezoni, jedan manje od vodećeg Liverpula, koji je u prvom meču sedmog kola minimalnim rezultatom savladao ekipu Kristal Palasa.

Brentford je u pravoj goleadi savladao ekipu Vulvsa 5:3, Vest Hem je konačno pobedio i to na svom terenu tim Ipsviča 4:1, dok je i Lester došao do prvog trijumfa u sezoni, protiv Bornmuta 1:0.