Siner preokretom do osmine finala u Šangaju

Najbolji teniser sveta Italijan Janik Siner plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju, pošto je u trećem kolu pobedio Argentinca Tomasa Martina Ečeverija 6:7 (3:7), 6:4, 6:2

Prvi reket sveta je do očekivane pobede stigao posle preokreta, za dva sata i 40 minuta igre.

Ovo je bio drugi međusobni duel italijanskog i argentinskog tenisera, a drugi trijumf Sinera.

U prvom setu igralo se gem za gem, a Siner je u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao dve set lopte na servis protivnika. Ečeveri je uspeo da izjednači na 6:6, a onda je drugi set dobio u taj-brejku rezultatom 7:3.

Najbolji teniser sveta je zaigrao bolje u nastavku meča, a drugi set je dobio sa 6:4.

Italijan je na kraju stigao do pobede, pošto je u trećem setu trijumfovao sa 6:2.

Siner će u osmini finala igrati protiv pobednika meča između Amerikanca Bena Šeltona i Roberta Karbaljesa Baene.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.