Tri odbranjena penala u Firenci, Milan propustio priliku da se priključi vrhu

Fudbaleri Milana poraženi su na gostovanju u Firenci - Fjorentina je slavila rezultatom 2:1 u utakmici sedmog kola Serije A

Junak trijumfa "ljubičastih" bio je golman David De Hea, koji je odbranio dva penala fudbalerima Zvezdinog rivala u Ligi šampiona - prvo Teu Ernandezu u nadoknadi prvog poluvremena, a potom Tamiju Abrahamu u 56. minutu.

I golman Milana Majk Menjon odbranio je penal Mozesu Kenu u 22. minutu.

Strelci za Fjorentinu bili su Jasin Adli u 35. i Albert Gudmondson u 73. minutu, dok je gol za Milan postigao Kristijan Pulišić u 60. minutu.

Srpski reprezentativac Strahinja Pavlović ostao je na klupi Milana, dok Luke Jovića nije bilo ni u protokolu.

Milan je propustip riliku da se priključi vrhu tabele Serije A - sada je šesti na tabeli sa 11 bodova, pet manje od lidera Napolija, dok je Fjorentina na 11. poziciji sa bodom manje.