Neverovatna situacija odredila je protivnika Novaka Đokovića na mastersu u Šangaju
Skandal na meču - pokraden grend slem šampion: Vavrinka ispao zbog greške sudije© X.com / screenshot / @josemorgado

Duel Stena Vavrineke i Flavija Kobolija u drugom kolu mastersa u Šangaju određivao je pitanje narednog rivala Novaka Đokovića, a u velikoj meri ishod tog meča odredio je sudija Karlos Bernardes.

On je napravio značajan propust koji nijedan od igrača nije primetio, a koji je skupoceno koštao Švajcarca.

Glavni sudija meča je u trećem setu greškom dodelio poen Koboliju, iako je zapravo Vavrinka bio taj koji ga je osvojio. Naizgled dekoncentrisan traženjem elektrolita za Kobolija, Bernandes je, umesto da postavi rezultat na 15:15, dosudio 30:0 u korist Italijana.

Ovaj incident se dogodio u trećem setu, tokom Vavrinkinog servisa, što je omogućilo Koboliju da stigne do brejk lopte. Ključni brejk je preokrenuo tok meča, jer je Koboli uspeo da zadrži prednost i na kraju trijumfuje rezultatom 6:3 u odlučujućem setu.

Uostalom, to je bio i jedini brejk na čitavom meču, pošto su prva dva seta rešena posle taj-brejkova.