Novak bez muke sa Safijulinom, Srbin u četvrtfinalu Šangaja

Novak Đoković savladao Rusa Romana Safijulina sa 2:0 (6:3, 6:2) u meču osmine finala turnira u Šangaju
Novak bez muke sa Safijulinom, Srbin u četvrtfinalu ŠangajaGetty © Lintao Zhang

Đoković i Safijulin nisu pružili previše uzbuđenja publici u Šangaju, pošto je srpski teniser lako i ubedljivo došao do trijumfa, rekordnog 37. na ovom turniru.

Đokoviću je bilo dovoljno 74 minuta igre da dođe do treće pobede u trećem meču sa Safijulinom.

Istina, ruski teniser je pružao žestok otpor na početku meča, zbog čega se na brejk čekalo sve do završnice.

Novak je oduzeo protivniku servis za 5:3, a zatim sigurno servirao za prvi set.

Drugi set je otvoren brejkom, a kada je to Novak učinio, rutinski je odigrao do kraja.

Napravio je još jedan za 4:1, i potom došao do ubedljivog trijumfa.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Čeha Jakuba Menšika, koji je u osmini finala bio bolji od Bugarina Grigora Dimitrova 6:3, 3:6, 6:4.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.

• 9. okt 2024 • 13:51

13:51

Kraj meča, Novak je u četvrtfinalu

Novak Đoković je savladao Romana Safijulina sa 2:0 (6:3, 6:2).

• 13:41

Dva brejka prednosti za Novaka - 4:1

Safijulin je propustio brejk priliku u prethodnom gemu, a zatim mu se igra potpuno raspala, pa je Novak došao do novog brejka bez izgubljenog poena.

• 13:27

Brejk na startu drugog seta, a onda siguran servis - 2:0

Đoković je odmah napravio brejk, a onda osvojio gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

• 13:18

Đoković - Safijulin 6:3

Jedan brejk je bio dovoljan, Novak je bio siguran na servisu i dolazi do prvog seta.

• 13:13

Evo brejka, Novak servira za prvi set - 5:3

Safijulin je popustio, Novak odličnom igrom dolazi do brejka i prilike za prvi set.

• 13:00

I dalje bez brejka - 3:2

Sada se Novak "provukao".

Safijulin je imao dve brejk lopte, Đoković je dobrim servisom izjednačio a onda i osvojio gem za 3:2.