Zvezda srušila Baskoniju, grotlo "Arene" progutalo Špance

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Baskonije u Beogradu sa 78:71 u meču drugog kola Evrolige

Nakon dve odigrane utakmice u novoj sezoni elitnog evropskog takmičenja, Crvena zvezda ima isto toliko pobeda.

Srpski tim je prvo bio bolji od Pariza u prestonici Francuske, da bi potom savladao Baskoniju u Beogradu.

Gotovo od prvog do poslednjeg minuta u krcatoj "Beogradskoj areni", Zvezda je imala prednost i na kraju zasluženo slavila.

Pokušavala je Baskonija da se rezultatski vrati u meč i izvede još jedan preokret (poput onog protiv Partizana u prvom kolu), ali je Zvezda odbila nalete Španaca i stigla do nove pobede.

"Kanonada" u prvoj četvrtini mogla je da nagovesti epilog ovog susreta. Redom su za tri poena pogađali Kenan, Kalinić i Daum, pa je prednost srpskog tima iznosila 15:6 i 20:10 nakon samo uvodnih par minuta.

Baskonija je svaki put sprečavala Zvezdu da stekne osetniju razliku i imala odgovor na serije beogradskog tima.

Međutim, Zvezda je sve vreme održavala prednost koja je u prvom poluvremenu iznosila između sedam i 12 poena.

"Klackalica" i razmena poena nastavila se i u naredne dve četvrtine.

Zvezda je u poslednjoj imala i 16 poena prednosti, ali je Baskonija smanjila na četiri poena u poslednja dva minuta.

Ipak, nove trojke Kenena i Kalinića su i definitivno odbile nalet španske ekipe.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Kenan sa 19, Bolomboj sa 15 i Kalinić sa 12 poena.

Kod gostiju iz Vitorije istakli su se Moneke sa 19 i Hol sa 13 poena.

Posle uvodna dva kola, Zvezda ima maksimalan, a Baskonija polovičan učinak.

Uskoro opširnije...

9. okt 2024 • 21:56

Kraj meča, Zvezda je pobedila Baskoniju

Konačan rezultat je 78:71, čime Zvezda stiže do druge pobede u novoj sezoni Evrolige.

40' - Zvezda pred pobedom, Kenan ponovo precizan

Ajzea Kenan igra sjajan meč, a novom trojkom je doneo Zvezdi prednost od 71:66, koliko iznosi na 58 sekundi do kraja susreta.

36' - Baskonija se ne predaje

Španski tim smanjuje na 65:58, pa nas tako očekuje neizvesna završnica.

33' - Davidovac zakucava! Zvezda vodi 65:49

Tim Janisa Sferopulosa stiče najvećih 16 poena prednosti. Zvezda je pred pobedom u "Areni".

Kraj treće četvrtine: Zvezda - Baskonija 59:49

Održavaju crveno-beli dvocifrenu prednost, sa kojom se ulazi u poslednjih 10 minuta košarke.

25' - Dvocifrena prednost Zvezde 52:40

Kenan vezuje pet poena, a na to Kalinić dodaje i trojku, pa Zvezda na polovini treće četvrtine vodi 52:40.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Zvezda - Baskonija 42:34

Uspela je Baskonija da delimično smanji razliku, ali Zvezda na poluvreme svakako odlazi sa velikih "plus" osam.

Druga četvrtina završena je rezultatom 17:14 u korist srpskog tima.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su Kenan sa osam i Nedović sa sedam poena.

Kod gostiju se ističu Luvavu sa osam i Moneke sa sedam.

15' - Rapsodija srpskog tima

Zvezda stiče maksimalnih 12 poena prednosti sredinom druge deonice...

Crveno-beli dolaze do relativno lakih poena u tranziciji, prvo je to uradio Nedović, a potom i Miler-Mekintajer.

Kraj prve četvrtine: Zvezda - Baskonija 25:20

Zvezda je odigrala jednu od najboljih napadačkih četvrtina u dužem periodu.

Tim Janisa Sferopulosa ubacio je 25 poena, od čega čak šest trojki.

Nakon deset minuta košarke, Zvezda ima pet poena prednosti.

4' - Zvezdina "kanonada" na startu

Fantastičan start crveno-belih, koji vode 15:6 nakon uvodnih par minuta.

Trojke za srpski tim pogodili su u dva navrata Kenan, kao i Kalinić i Miler-Mekintajer.

1' - Počeo je meč

Počeo je susret Crvene zvezde i Baskonije, prvi posed ima srpski tim.

Poslednje pripreme u toku

Igrači oba tima su na parketu, u toku je poslednje zagrevanje pred početak meča.

Puna "Arena" čeka Baskoniju

Crveno-beli su saopštili da je "Beogradska arena" rasprodata do poslednjeg mesta...

Međusobni skor na strani gostiju

Večerašnji duel u Beogradu biće 19. meč Crvene zvezde i Baskonije u Evroligi, a gost iz Vitorije ima bolji skor: 10-8.

Sferopulos o protivniku

"Nadamo se da će navijači doći u velikom broju da nas bodre do pobede. Moramo da pratimo plan, da budemo spremni da se dobro branimo, da imamo različite napade. Oni su tim koji ima snažne igrače u reketu", rekao je trener Crvene zvezde Janis Sferopulos uoči meča sa Baskonijom.

"Gledali smo sve utakmice Baskonije, ne samo protiv Partizana, već i ligaške utakmice koje su igrali. Znamo gde su im slabosti i prednosti i spremićemo se na osnovu toga", dodao je trener Zvezde.

Oba tima u meč ulaze nakon poraza

Iako su na najbolji način počele sezonu u Evroligi, Zvezda i Baskonija su upisale poraze u domaćim, odnosno regionalnim takmičenjima.

Tim sa Malog Kalemegdana je neočekivano poražen na gostovanju u Splitu, dok je Baskonija pretrpela poraz na svom parketu od Andore u španskom prvenstvu.

Oba tima traže drugu pobedu

I Crvena zvezda i Baskonija su bile uspešne u prvom kolu elitnog takmičenja.

Srpski klub je kao gost savladao Pariz u debitantskoj utakmici francuskog tima u Evroligi.

Zvezda je bila bolja 80:77, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Preokret u prvom kolu je priredila i Baskonija, koja je kao domaćin savladala ekipu Partizana.

Crno-beli su vodili u poslednjoj deonici, ali je španski tim uspeo da se bolje snaže u neizvensoj završnici i dođe do pobede.