Partizan se borio tri četvrtine, pa sve prosuo u završnici protiv Reala

Košarkaši Partizana poraženi su od Reala u Madridu u meču drugog kola Evrolige - 93:86

Partizan je igrao odličan meč u Madridu, sve do početka poslednje četvrtine.

Uvodni minuti četvrte deonice skupo su koštali ekipu Željka Obradovića, pošto je Real iskoristio lošu igru protivnika i prelomio meč u svoju korist.

Počelo je dobro u Madridu- poenima Nakića, Partizan je poveo sa 5:0.

Real se, naravno, vrlo brzo vratio, a onda do kraja četvrtine se igralo veoma borbeno i požrtvovano, a raspoloženi su bili i šuteri - pa je rezultat bio 24:24.

Real je imao pomoć Fakunda Kampaca, koji je dobio dozvolu da igra dok se njegova žalba na suspenziju ne razmotri.

To je, verovatno, bilo i ključno za pobedu Reala.

Argentinac je blistao na terenu i bio neuhvatljiv. Dirigovao je igrom domaćih, pa je Real na poluvreme otišao sa tri poena prednosti - 50:47.

Sve je bilo otvoreno pred početak poslednje četvrtine - Real je imao četiri poena prednosti (68:64), a Partizan prvi napad u nastavku.

Međutim, igra crno-belih se potpuno raspala, Real je napravio seriju 10:2, kojom je prelomio meč i na kraju došao do pobede.

Madriđane su predvodili Serž Ibaka sa 15 poena i Džanan Musa i Ksavijer Ratan-Majs sa po 14 poena.

Eli Ndiaje, Mario Hezonja i Gabrijel Dek dodali su po deset poena.

Kampaco je postigao osam poena uz šest skokova i čak 11 asistencija.

Karlik Džons je bio najefikasniji u Partizanu sa 13 poena, Vanja Marinković i Sterling Braun postigli su po 12, a Frank Nilikina i Tajrik Džons po 11.

U postavi Partizana nije bio Dvejn Vašington, mada je bodrio saigrače u Madridu posle raskida ugovora sa Šarlot hornetsima.

Real sad ima skor 1-1, dok je Partizan startovao sa dva poraza, oba u gostima.

U narednom kolu, u utorak, Partizan dočekuje Bajern što će crno-belima biti prvi meč na domaćem terenu u Evroligi ove sezone.

Real će u utorak u goste Baskoniji.

10. okt 2024 • 22:36

Kraj meča - 93:86

Pad igre crno-belih u poslednjoj četvrtini doneo je pobedu domaćinu.

34' Raste prednost Reala - 83:66

Potpuno se raspala igra Partizana, Real grabi ka pobedi.

32' Real se odlepio - 78:66

Serija 10:2, Real se odlepio i ima 12 poena prednosti.

Obradović je tražio tajm-aut.

Kraj treće četvrtine - 68:64

Pred početak poslednje deonice, Real ima čettiri poena prednosti, ali Partizan ima prvi napad.

27' Trojka Brauna - 59:57

Prvo dobra odbrana Partizana, a onda u tranziciji Sterling Braun sam na trojci - pogađa za "minus dva".

23' Tavares ima problem sa ličnim greškama - 54:49

Četvrti faul je napravio Valter Tavares, Mateo pravi izmenu.

Poluvreme - 50:47

Ponovo Partizan prima poene uz zvuk sirene, Serž Ibaka je pogodio.

Tajrik Džons je postigao devet poena, Bonga i Lundberg su dodali po šest, a Braun, Marinković, Nakić i Dejvis po pet.

Serž Ibaka je najefikasniji sa 11 poena, a Hezonja je dodao osam.

14' Partizan uzvraća udarac - 35:34

Zakucavanje Lundberga u kontri, sada Ćus Mateo traži tajm-aut.

12' Real dodaje gas - 33:26

Domaći su u seriji 12:2, Obradović je zatražio tajm-aut.

Kraj prve četvrtine - 24:24

Dobro je počeo Partizan meč u Madridu, ali je Real u završnici došao do izjednačenja.

Crno-bele služi šut sa distance - pogodili su šest trojki, i to šestorica različitih igrača: Nakić, Dejvis, Nilikina, Bonga, Marinković i Braun.

6' Sada serija crno-belih - 8:12

Ife Lundberg postiže poene, Partizan ima četiri poena prednosti.

4' Prvo vođstvo Reala - 8:7

Serija domaćih 5:0, Ndiaje pogađa za prvo vođstvo na meču.

2' Odlična rola Nakića na početku - 0:5

Nakić je trojkom otvorio duel u Madridu, potom došao do ofanzivnog skoka - iznudio faul i pogodio oba bacanja.

1' Počeo je meč

Prvi napad ima Partizan.

Petorke:

Real: Feliz, Hezonja, Musa, Ndiaje, Tavares.

Partizan: Lundberg, Dejvis, Nakić, Braun, Bonga.

Obradović: Svesni smo kvaliteta Reala

"Znamo koliko je to dobar tim, spremali smo se da odigramo najbolju moguću utakmicu, svesni smo njihovih kvaliteta, ali i naših, odradili smo tri dobra treninga kao pripremu za tu utakmicu. Da probamo da igramo kao poslednju utakmicu, čak i ovu u Vitoriji, tamo nam je nedostajalo koncentracije do kraja meča", rekao je trener Partizana Željko Obradović uoči meča u Madridu.

I Real traži prvu pobedu

Real je u prvom kolu izgubio u Minhenu, pa i "kraljevići" žele pobedu, kako ne bi otvorili takmičenje sa dva poraza.

Drugi meč - drugo gostovanje u Španiji

Ekipa Partizana poražena je u prvom kolu od Baskonije, uprkos dobroj igri u većem delu meča.

Tim Željka Obradovića i u drugom meču u elitnom takmičenju igra u gostima, a protivnik je veliki Real Madrid.