Srbin vodio Grke do istorijskog trijumfa u Londonu

Fudbaleri Grčke pobedili su Englesku sa 2:1 u meču trećeg kola grupe B2 Lige nacija
Srbin vodio Grke do istorijskog trijumfa u LondonuGetty © Bradley Collyer/PA Images

Grčka je prvi put u istoriji pobedila Englesku u gostima, a do neverovatnog uspeha vodio je selektor Ivan Jovanović.

Grčkoj su na londonskom "Vembiliju" poništena tri gola, ali su gosti ipak uspeli da pobede favorizovane Engleze.

U prvom poluvremenu je Konstantinos Mavropanos smestio loptu u mrežu, ali je poništen gol zbog ofsajda.

Početkom drugog dela igre, Grci su došli do prednosti.

Vangelis Pavlidis je savladao Džordana Pikforda, a potom mu je u 60. minutu poništen gol - zbog ofsajda.

Činilo se da je sve gotovo u 83. minutu, kada je Pavlidis ponovo zatresao mrežu.

Ali, javili su se iz VAR sobe, snimak je pregledan, pa je i ovaj gol poništen zbog ofsajda.

Domaću publiku je razdrmao Džud Belingem, kada je doneo izjednačenje u 87. minutu, pa su se skoro svi na "Vembliju" ponadali da će Engleska do preokreta.

Ipak, Pavlidis se pobrinuo za "hladan tuš" - sada nije bilo ofsajda, Grčka je u četvrtom minutu nadokonade došla do istorijskog trijumfa u Londonu.

U drugom meču iste grupe Irska je posle preokreta kao gost savladala Finsku rezultatom 2:1.

Na tabeli Grčka ima devet bodova, Engleska šest, Irska tri, dok je Finska na nuli.

Prvoplasirana selekcija će direktno u Ligu nacija A, dok drugoplasirana ide u baraž za plaman u viši rang.

U narednom kolu, u nedelju, Grčka dočekuje Irsku, dok Engleska gostuje Finskoj.