Đoković preokretom do polufinala Šangaja, za finale protiv Frica

Novak Đoković savladao Jakuba Menšika sa 2:1 (6:7, 6:1, 6:4) i plasirao se u polufinale turnira u Šangaju

U prvom međusobnom duelu, mladi Čeh je uspeo da pruži žestok otpor svom idolu i čak da mu uzme set. Ali, to je bilo sve što je ovaj momak mogao protiv najboljeg tenisera u istoriji.

Istini za volju, nije delovalo ni toliko da će moći prrotiv Đokovića, ali je iskoristio "pomračenje" u igri srpskog tenisera u završnici prvog seta.

Đoković je do brejka došao za 5:4, a onda servirao za set.

Ipak, Menšik je uspeo da uzvrati istom merom, a onda veže nekoliko poena i izbori taj-brejk.

I u ovom delu igre je Novak krenuo jako - poveo je sa 3:0, ali je ponovo Čeh uzvratio - osvojio je četiri poena zaredom, a onda došao do 7:4 i prvog seta.

U drugom delu igre, ipak, nije bilo previše uzbuđenja.

Novak je dobio ovaj deo igre sa 6:1, za samo 31 minut igre.

Pokušao je Menšik u trećem setu da se vrati, ali je Novak rutinski odigrao i došao do očekivanog trijumfa.

Đoković će se u polufinalu sastati sa Amerikancem Tejlorom Fricom, koji je u dva seta savladao Belgijanca Davida Gofana - 6:31, 6:4.

Novak nema previše vremena za odmor, poštoi je duel sa Fricom zakazan za subotu - ne pre 13.00 sati.

U prvom polufinalu igraju Janik Siner i Tomaš Mahač.

11. okt 2024 • 14:59

Kraj meča, Novak je u polufinalu!

Đoković - Menšik 2:1 (6:7, 6:1, 6:4).

Evo konačno brejka - 3:2

Đoković je uporno lomio protivnika i konačno došao do brejka za 3:2.

Provukao se Čeh - 1:2

Dve brejk lopte je imao Novak, ali se Menšik izvukao i poveo sa 2:1.

Đoković - Menšik 6:7, 6:1

Rutinski je Novak došao do izjednačenja.

Ekspresno je završio Đoković drugi set - ovaj deo igre je trajao svega 31 minut.

Novi brejk, Novak je blizu izjednačenja - 5:1

Podigao je Đoković nivo igre, napravio novi brejk, poveo sa 5:1 i servira za izjednačenje.

Novak je pojačao udarce - 2:0

Đoković pravi brejk odmah na startu drugog seta.

Menšik - Đoković 7:6 (7:4)

Novak je imao brejk prednosti, servirao za pobedu, ali je Menšik izjednačio i izborio taj-brejk.

I tu je Đoković bio u boljoj poziciji, poveo sa 3:0, ali je Čeh ponovo zablistao i došao do vođstva.

Taj-brejk odlučuje osvajača prvog seta

Odbranio se Novak i izjednačio u prvom setu na 6:6. Taj-brejk će doneti prevagu...

Ne predaje se Menšik - 5:5

Vratio je Čeh brejk i izjednačio na 5:5.

Evo brejka, Novak servira za prvi set - 5:4

Konačno je Đoković "slomio" protivnika, serviraće za prvi set.

Izvukao se Menšik - 3:4

Dve brejk lopte je imao Novak, ali se Čeh izvukao i poveo sa 4:3.

Bez brejka na startu - 1:2