Partizan odbranom do novog trijumfa na Jadranu, u "Morači" debitovao Bošnjaković

Košarkaši Partizana upisali su i četvrtu pobedu u ABA ligi, pošto su u Podgorici savladali ekipu Studentskog centra

Ekipa Željka Obradovića je pre manje od dva dana igrala meč u Madridu, ali to nije smetalo crno-belima da još jednom pokažu superiornost u regionalnom takmičenju.

Partizan je tokom svih 40 minuta igre u Podgorici imao prednost na svojoj strani, često i dvocifrenu, ali se uporna ekipa Studenstskog centra nije predavala.

Posle dobijene prve deonice 23:17, crno-beli su u drugom periodu stigli do dvocifrene prednosti, a na polovini utakmice vođstvo je iznosilo 46:35.

Domaćin je upseo u trećem periodu da iseče igru i približi se na šest poena minusa (56:50), ali Partizan u poslednjih 10 minuta dodaje gas i dolazi do ubedljivog trijumfa.

Naročito su čvrsto i organizovano crno-beli delovali u odbrani i u poslednjih 10 minuta dozvolili protivniku samo 10 poena.

Karlik Džons je odigrao odličan meč sa 19 poena, 13 je dodao Lundberg, a 10 Dejvis.

U ekipi Studentskog centra najbolji je bio Hadžibegović sa 13 poena, dok su Nil i Bogavac postigli po 10.

U crno-beloj ekipi debitovao je i Mitar Bošnjaković, a njegova trojka bila je i poslednji koš na utakmici - 80:60.

Ekipu Partizana sada očekuje duplo kolo Evrolige i utakmice sa Bajernom i Makabijem.