Utakmica sa mnogo heroja - Srbija (konačno) pobedila Švajcarsku

Fudbaleri Srbije odigrali su jedan od najboljih mečeva u poslednjih nekoliko godina i u Leskovcu savladali tradicionalno "nepobedivu" Švajcarsku - 2:0

Odvano fudbalska selekcija Srbije nije izgledala kao na utakmici protiv Švajcarske u Leskovcu - "orlovi" su bili disciplinovani, borbeni, u atacima vrlo konkretni, ali pre svega energetski iznad rivala.

Odlično su izgledali Piksijevi izabranici tokom svih 90 minuta utakmice protiv "tradicionalno neugodne" Švajcarske, na kraju došli do zasluženog trijumfa.

Gosti su u većem delu utakmice imali terensku inicijativu, ali Srbija je imala plan, igru i energiju da preti Kobelu iz različitog oružja.

Istina, do prvog gola "orlovi" su stigli pomalo srećno, pošto je Niko Elvedi u poslednjim trenucima prvog poluvremena nespretno reagovao i sproveo loptu u mrežu svog tima.

Dragan Stojković Piksi je od starta drugog dela zaigrao sa dva špica i umalo da mu se ulazak Luke Jovića odmah isplati, ali napadač Milana nije bio naksimalno koncentrisan u duelu sa golmanom Kobelom.

Usledio je period fantastične igre srpskog tima - Strahinja Pavlović je izgledao kao Paolo Maldini na terenu, Veljko Birmančević požrtvovanošću podizao publiku na noge, a Aleksandar Mitrović u maniru "starog vuka" znao kada da zadrži loptu, a kada da pokrene kontru.

I upravo je kapiten reprezentacije Srbije postavio konačan rezultat - Mitrović je postigao jedan od lepših golova u karijeri i još jednom dokazao da može još mnogo da doprinese igri nacionalnog tima.

Mogli su gosti da smanje rezultat u 72. minutu, kada je Nedeljković oborio Ndojea, ali je čudesni Predrag Rajković odbranio udarac Brisa Emboloa.

"Orlovi" su do kraja meča iskusno sačuvali rezultat, a priliku da pokaže deo raskošnog talenta dobio je i Andrija Maksimović - najmlađi debitant u istoriji nacionalnog tima (17 godina i 129 dana).

Srbija je došla do četvrtog boda u A4 Ligi nacija, Švajcarska je posle tri kola bez boda.

U drugom meču naše grupe, Španija je minimalnim rezultatom savladala Dansku.

Naredni meč "orlovi" igraju već za tri dana, kada će u Kordobi biti gosti kod selekcije Španije - šampiona Evrope.

• 12. okt 2024 • 22:39

22:39

Kraj, velika pobeda Srbije!

Završen je meč - Srbija je pobedila Švajcarsku 2:0 i upisala prvi trijumf u A Ligi nacija.

• 22:34

90+ - Igraće se još pet minuta

Sudija Soca produžio je meč za pet minuta.

• 22:31

88' - Ovacije za Birmančevića

Umesto večeras sjajnog Veljka Birmančevića u igru ulazi Nikola Čumić.

• 22:17

73' - Debi za Andriju Maksimovića

Selektor Stojković pravi još dve izmene - umesto Aleksandra Mitrovića i Koste Nedeljkovića u igru ulaze Jan-Karlo Simić i Andrija Maksimović.

"Zvezdin Mesi" debituje za seniorski tim Srbije sa samo 17 godina.

• 22:16

72' - Rajković brani penal!

Šutirao je Embolo sa 1 1metara, ali ga je Rajković "pročitao" i sjajno odbranio udarac napadača Monaka.

• 22:14

71' - Penal za Švajcarsku!

Nedeljković je bio neoprezan i u svom kaznenom prostoru sa leđa srušio Ndojea - sudija Soca pokazuje na belu tačku.

• 22:05

61' - GOOOOOL!!! Kakav gol Mitrovića!!! - 2:0!

Majstorija kapitena - Mitrović je dobio loptu u prostor, prošao po levoj strani, obišao Akanđija i pravom lepoticom smestio loptu u mrežu Kobela!

Srbija ima dva gola prednosti protiv Švajcarske!

• 22:01

57' - Solo akcija Pavlovića za aplauze sa tribina

Pokušao je Strahinja Pavlović sam da završi akciju koju je počeo "suknjom", nastavio "biciklicom", a okončao nepreciznim udarcem.

Gromoglasni aplauzi sa tribina stadiona "Dubočica".

• 21:58

54' - Poništen gol Švajcarske!

Embolo je ubacio loptu u gol Srbije, ali je podignuta zastavica zbog ofsajd pozicije.

VAR je potvrdio odluku - nema gola za goste.

• 21:57

53' - Lukić povređen, Zdjelar u igri

Umesto Saše Lukića, koji je ozbiljnije povredio rame, na terenu je vezista CSKA Saša Zdjelar.