Utakmica sa mnogo heroja - Srbija (konačno) pobedila Švajcarsku

Fudbaleri Srbije odigrali su jedan od najboljih mečeva u poslednjih nekoliko godina i u Leskovcu savladali tradicionalno "nepobedivu" Švajcarsku - 2:0

Odvano fudbalska selekcija Srbije nije izgledala kao na utakmici protiv Švajcarske u Leskovcu - "orlovi" su bili disciplinovani, borbeni, u atacima vrlo konkretni, ali pre svega energetski iznad rivala.

Odlično su izgledali Piksijevi izabranici tokom svih 90 minuta utakmice protiv "tradicionalno neugodne" Švajcarske, na kraju došli do zasluženog trijumfa.

Gosti su u većem delu utakmice imali terensku inicijativu, ali Srbija je imala plan, igru i energiju da preti Kobelu iz različitog oružja.

Istina, do prvog gola "orlovi" su stigli pomalo srećno, pošto je Niko Elvedi u poslednjim trenucima prvog poluvremena nespretno reagovao i sproveo loptu u mrežu svog tima.

Dragan Stojković Piksi je od starta drugog dela zaigrao sa dva špica i umalo da mu se ulazak Luke Jovića odmah isplati, ali napadač Milana nije bio naksimalno koncentrisan u duelu sa golmanom Kobelom.

Usledio je period fantastične igre srpskog tima - Strahinja Pavlović je izgledao kao Paolo Maldini na terenu, Veljko Birmančević požrtvovanošću podizao publiku na noge, a Aleksandar Mitrović u maniru "starog vuka" znao kada da zadrži loptu, a kada da pokrene kontru.

I upravo je kapiten reprezentacije Srbije postavio konačan rezultat - Mitrović je postigao jedan od lepših golova u karijeri i još jednom dokazao da može još mnogo da doprinese igri nacionalnog tima.

Mogli su gosti da smanje rezultat u 72. minutu, kada je Nedeljković oborio Ndojea, ali je čudesni Predrag Rajković odbranio udarac Brisa Emboloa.

"Orlovi" su do kraja meča iskusno sačuvali rezultat, a priliku da pokaže deo raskošnog talenta dobio je i Andrija Maksimović - najmlađi debitant u istoriji nacionalnog tima (17 godina i 129 dana).

Srbija je došla do četvrtog boda u A4 Ligi nacija, Švajcarska je posle tri kola bez boda.

U drugom meču naše grupe, Španija je minimalnim rezultatom savladala Dansku.

Naredni meč "orlovi" igraju već za tri dana, kada će u Kordobi biti gosti kod selekcije Španije - šampiona Evrope.

12. okt 2024 • 22:39

Kraj, velika pobeda Srbije!

Završen je meč - Srbija je pobedila Švajcarsku 2:0 i upisala prvi trijumf u A Ligi nacija.

90+ - Igraće se još pet minuta

Sudija Soca produžio je meč za pet minuta.

88' - Ovacije za Birmančevića

Umesto večeras sjajnog Veljka Birmančevića u igru ulazi Nikola Čumić.

73' - Debi za Andriju Maksimovića

Selektor Stojković pravi još dve izmene - umesto Aleksandra Mitrovića i Koste Nedeljkovića u igru ulaze Jan-Karlo Simić i Andrija Maksimović.

"Zvezdin Mesi" debituje za seniorski tim Srbije sa samo 17 godina.

72' - Rajković brani penal!

Šutirao je Embolo sa 1 1metara, ali ga je Rajković "pročitao" i sjajno odbranio udarac napadača Monaka.

71' - Penal za Švajcarsku!

Nedeljković je bio neoprezan i u svom kaznenom prostoru sa leđa srušio Ndojea - sudija Soca pokazuje na belu tačku.

61' - GOOOOOL!!! Kakav gol Mitrovića!!! - 2:0!

Majstorija kapitena - Mitrović je dobio loptu u prostor, prošao po levoj strani, obišao Akanđija i pravom lepoticom smestio loptu u mrežu Kobela!

Srbija ima dva gola prednosti protiv Švajcarske!

57' - Solo akcija Pavlovića za aplauze sa tribina

Pokušao je Strahinja Pavlović sam da završi akciju koju je počeo "suknjom", nastavio "biciklicom", a okončao nepreciznim udarcem.

Gromoglasni aplauzi sa tribina stadiona "Dubočica".

54' - Poništen gol Švajcarske!

Embolo je ubacio loptu u gol Srbije, ali je podignuta zastavica zbog ofsajd pozicije.

VAR je potvrdio odluku - nema gola za goste.

53' - Lukić povređen, Zdjelar u igri

Umesto Saše Lukića, koji je ozbiljnije povredio rame, na terenu je vezista CSKA Saša Zdjelar.

48' - Odmah šansa za Jovića

Samo dva minuta pošto je ušao u igru, Luka Jović je imao veliku šansu da duplira prednost "orlova".

Ipak, napadač Milana je bio neodlučan i Kobel je stigao da mu "uđe u šut".

46' - Nastavljen je meč u Leskovcu, Jović u igri

Nastavljen je duel na stadionu "Dubočica", a selektori su u poluvremenu izvršili po jednu izmenu.

Dragan Stojković je u igru uveo Luku Jovića, umesto Marka Grujića, koji je u jednom trenutku imao problema sa povredom.

U timu Švajcarske, umesto lošeg Vidmera u igri je Fabijan Rider.

Poluvreme, Srbija je povela protiv Švajcarske

Golom u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Srbija vodi protiv Švajcarske 1:0.

Gosti su imali terensku inicijativu u većem delu prvog dela, ali su napadi "orlova" bili konkretniji.

Jedini šut ka golu Rajkovića uputio je Embolo, a Elvedi je pre autogola zaradio i žuti karton.

45+1' - GOOOL! Srbija vodi 1:0!

Autogolom Nika Elvedija, Srbija u poslednjim trenucima prvog dela dolazi do prednosti.

Centrirao je Samardžić, Mitrović skrenuo loptu, a ona od defanzivca Švajcarske odlazi u mrežu.

30' - Sve opasniji napadi Srbije

Naleti srpskog tima sve su opasniji, iako nije bilo konkretnog udarca ka golu Švajcarske.

Birmančević je izuzetno raspoložen za igru, žuti karton zbog prekršaja sa leđa dobio je Silvan Vidmer.

20' - Mreže i dalje miruju

I dalje Švajcarska dominira u posedu, ali prvi konkretni napad izveo je srpski tim - Mitrović je uposlio Birmančevića, koji se ubacio po levom boku, ali njegov udarac išao je direktno u golmana Kobela.

Gosti još nisu šutnuli ka golu Rajkovića.

10' - Nema šansi, a ni golova na startu

Miran početak meča u Leskovcu. Lopta je uglavnom između dva šesnaesterca, doduše više u nogama gostiju.

U prvih 10 minuta nije bilo golova, čak ni ozbiljnije prilike za postizanje pogotka.

1' - Počeo je meč!

Napadom gostiju počeo je duel u Leskovcu.

Intoniranje himni na stadionu "Dubočica"

Intoniraju se himne Srbije i Švajcarske na stadionu u Leskovcu.

Vratio se Mitrović, Maksimović čeka šansu sa klupe

Posle dve utakmice pauze, napad Srbije ponovo će predvoditi najbolji strelac u istoriji nacionalnog tima Aleksandar Mitrović - i to sa kapitenskom trakom na ruci.

Mladi Andrija Maksimović, ili "Zvezdin Mesi" kako ga neki nazivaju, sa klupe za rezervne igrače vrebaće priliku za debi u seniorskoj reprezentacije Srbije.

Italijan deli pravdu

Italijan Simone Soca biće glavni sudija na meču trećeg kola grupe A4 Lige nacija između Srbije i Švajcarske.

Pojačane mere bezbednosti u Leskovcu

Fudbalski savez Srbije najavio je visoke mere bezbednosti za utakmicu sa Švajcarskom, koja se igra u Leskovcu.

FSS je naveo da će ulazak na meč biti omogućen navijačima samo sa nacionalnim obeležjima države i Saveza.

Svaki navijač mora da ima identifikacioni dokument, a sve ulaznice su personalizovane. Takođe, navodi se da na meč može ući samo osoba na čije ime glasi karta.

Mitrović sa kapitenskom trakom na ruci

Srbija meč počinje u sastavu: Rajković, Nedeljković, Eraković, Milenković, Pavlović, Birmančević, Maksimović, Grujić, Lukić, Samardžić i Mitrović (kapiten).

Za Švajcarsku će igrati: Kobel, Vidmer, Elvedi, Akanđi, Rodrigez, Ebišer, Džaka (kapiten), Frojler, Amduni, Ndoje i Embolo.

"Orlovi" u meč ulaze sa bodom, Švajcarska bez

Srbija je u prva dva kola osvojila jedan bod, zahvaljujući remiju sa Španijom u Beogradu.

Švajcarska je izgubila obe utakmice, od Danske i Španije i nema osvojen bod pred duel u Leskovcu.