Zvezda pregazila Igokeu, crveno-beli ulaze u seriju pobeda

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Igokeu 91:68, u utakmici četvrtog kola ABA lige

Posle dva poraza u tri uvodna meča regionalnog takmičenja, Zvezda je protiv Igokee odigrala najbolji meč ove sezone i došla do lagane pobede.

Gosti iz Aleksandrovca samo su u prvoj deonici pružili dostojan otpor šampiona, a već na polivini druge četvrtine ekipa Janisa Sferopulosa imala je dvocifrenu prednost.

Na poluvreme je Zvezda otišla sa vođstvom od 49:34, a u nastavku meča razlika je išla do maksimalnih +29.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Daum sa 18 i Kenan sa 14 poena, dok su se kod gostiju istakli Marić i Simanić sa po 12 poena.

Zvezda sada ima polovičan skor na Jadranu 2-2, ali je u Evroligi startovala sa dve pobede.

Upravo u eliti crveno-bele očekuju dva iskušenja nardne sedmice - gostovanje kod Fenerbahčea, pa duel sa Barselonom u Beogradu.

Crvena zvezda će u narednom, petom kolu regionalne lige gostovati ekipi Budućnosti, dok će Igokea dočekati Cedevita Olimpiju.